آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34870
تاریخ انتشار : 14 مهر 1392 11:5
تعداد بازدید : 773

پژویان: مخابرات کار غیرقانونی نکرده است، به وزیر اطلاعات غلط داده‌اند

دفاع تمام قد رییس شورای رقابت از مخابرات

رییس شورای رقابت گفت: با اظهارات اخیر آقای واعظی وزیر ارتباطات، فکر می کنم اطلاعات غلطی را به ایشان داده اند؛ زیرا مخابرات به هیچ وجه کار غیرقانونی نکرده است.

تسنیم- جمشید پژویان درباره اظهارات اخیر وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه هرگونه افزایش تعرفه در ارتباط با مخابرات و اینترنت از سوی شورای رقابت و هر جای دیگر غیرقانونی است»، گفت: فکر می‌کنم اطلاعات غلطی را خدمت آقای وزیر ارتباطات داده‌اند چون آنچه که ایشان فرمودند، غیرقانونی است.
وی افزود: قانون خیلی صراحت دارد که تعیین دستورالعمل قیمت با شورای رقابت است و براساس این، شورا نزدیک به سه سال پیش تعیین و ابلاغ کرده و مخابرات هم در حال اجرای آن است.
پژویان با اشاره به برخی اقدامات سازمان تنظیم مقررات گفت: دو سال پیش این سازمان بازی‌هایی را در این راستا شروع کرد که شورای‌عالی اصلاحات اصل 44 قانون اساسی اظهارات آن را مردود دانست و در هفتمین اجلاسیه خود و در بند 2 اختیار تعیین دستورالعمل قیمت را در بازار مخابرات و انحصاری تایید کرد که با شورای رقابت است.
رییس شورای رقابت گفت: ما یک قانون بالادستی مصوبه مجلس شورای اسلامی داریم که به تایید و تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان و شورای‌عالی اصلاحات اصل 44 قانون اساسی هم رسیده و لذا جای صحبت در این موضوعات نمی‌ماند.
وی گفت: سازمان تنظیم مقررات سال‌هاست که دست‌بردار نیست؛ یک مدتی جوابش را گرفت و به دنبال کار خود رفت ولی مجددا زمینه‌ای را پیدا کرده تا از اول ایجاد اختشاش و اختلال در فرآیند کاری کند که پیش از این به خوبی اجرا می‌شده است.
مخابرات عنوان کار غیرقانونی نکرده است
پژویان با تاکید بر اینکه به هیچ وجه مخابرات کار غیرقانونی نکرده است، یادآور شد: مخابرات مطابق قانون عمل کرده است و کسانی که خلاف آن می‌گویند حرف غیرقانونی می‌زنند. پیش از این مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در نشستی با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تعرفه مکالمات ثابت از 15 مرداد ماه گذشته طبق پالسی 58/71 ریال اعمال می‌شود اظهار کرده بود این تعرفه طبق پیشنهاد مخابرات شورای رقابت در نظر گرفته شده است که این پیشنهاد سقف تعرفه 61/8 و کف آن 51/03 بوده است؛ طبق تعرفه 58/71 که با موافقت شورای رقابت طراحی شده است از مردادماه جاری در قبوض این نرخ لحاظ خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :