آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34807
تاریخ انتشار : 13 مهر 1392 12:1
تعداد بازدید : 888

نماینده کانون در ایران: با توجه به تحریم دوربین‌‌های دیجیتال مجهز به Wi-Fi

بازار دوربین دیجیتال در خطر است

در آینده ای نزدیک حداقل 95 درصد از دوربین های دیجیتال کانون به Wi-Fi مجهز می شود که با توجه به تحریم و ممنوعیت واردات این نوع دوربین ها و روند تولید سایر برندها بازار دوربین های دیجیتال دچار بحران خواهد شد.

فناوران- ناریه آروطونیانس، مدیر تبلیغات و پشتیبانی کالای شرکت آفومار، نمایندگی رسمی کانون گفت: کانون در تکاپوی رفع ممنوعیت صادرات دوربین‌های دیجیتال مجهز به Wi-Fi به ایران است. در صورتی که این تحریم‌ها ادامه پیدا کند با توجه به اینکه به زودی حداقل 95 درصد از دوربین‌های کانن به Wi-Fi مجهز می‌شود، نه تنها بازار این برند بلکه بازار دوربین دیجیتال در کشور دچار بحران خواهد شد.
وی به مدل جدید و پرطرفدار 6D اشاره کرد و گفت: این دوربین با امکانات زیادی که دارد در ایران نیز مورد توجه عکاسان قرار گرفته است. اما با توجه به وجود تحریم‌ها نتوانستیم به صورت عمده این دوربین را وارد کشور کرده و در اختیار متقاضیانش قرار دهیم. فقط توانستیم به صورت غیرمستقیم به تعداد محدودی 6D وارد کنیم.
وی گفت: چون آفومار شرکت متعهد به کانون مادر است، ما نمی‌توانیم خرید غیرمستقیم کرده یا از راه‌های دیگر دوربین‌ وارد کشور کنیم. حتما باید اجازه شرکت مادر را برای وارد کردن و فروش دوربین‌های دیجیتال این برند داشته باشیم. کانون هم به دنبال پیدا کردن راهکاری قانونی برای وارد کردن عمده دوربین‌هایی است که پشت درهای تحریم قرار گرفته‌اند.
آروطونیانس افزود: دوربینی مانند 6D ویژگی‌ها و امکانات زیادی دارد. ما به خاطر اینکه تحریم هستیم حتی نتوانستیم برویم آموزش‌های مربوط به کار کردن با این دوربین را ببینیم تا بتوانیم به مشتریان خودمان هم آموزش بدهیم.
وی گفت: موازی با تلاشی که کانون برای رفع تحریم و ممنوعیت صادرات دوربین‌های مجهز به Wi-Fi به ایران می‌کند ما نیز در حال انجام امور مربوط به دریافت مجوز تطبیق استاندارد این دوربین‌ها هستیم.
آرطونیانس گفت: هر کالای مجهز به Wi-Fi باید با تایید انطباق استاندارد آن با استانداردهای داخل کشور، وارد شود. آفومار تلاش می‌کند این مجوز را از سازمان مربوطه بگیرد تا با رفع محدودیت واردات، بتواند به سرعت و به صورت قانونی جدیدترین دوربین‌های دیجیتال را وارد کشور کند.
وی در مورد کاهش ناگهانی قیمت دوربین 6D در ایران گفت: کاهش قیمت دلار باعث کاهش قیمت این دوربین در بازار شده است و قیمت این دوربین به دلار تغییری نکرده است. این دوربین از سوی شرکت آفومار به قیمت هفت میلیون و 400 هزار تومان به فروش می‌رسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :