آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34799
تاریخ انتشار : 13 مهر 1392 11:42
تعداد بازدید : 714

ایران در مرکز دایره

ترجمه دکمه Send در فیس بوک به درود بر روحانی، هفته گذشته سروصدای زیادی در فیس بوک به پا کرد. فیس بوک که مدتی است ترجمه این سایت را به کاربران سپرده و با پیشنهاد ترجمه مناسب و براساس رای کاربران به اصطلاح ترجمه شده، عمل می کند هفته گذشته شاهد یک ترجمه جالب بود. ظاهرا داستان این است که یکی از کاربران برای Send ترجمه «درود بر روحانی» و «درورد بر جواد ظریف» را پیشنهاد کرده بوده و تعداد زیادی از کاربران به آن رای داده بودند و این اصطلاحات برای چند ساعت جایگزین کلمه نگاشتن و بفرست در فیس بوک شد.

بهار ادیبان

سخنرانی و حضور رییس‌جمهور در نیویورک، طی روزهای گذشته سوژه داغ شبکه‌های اجتماعی بود. هم‌زمان با سخنرانی رییس‌جمهور آمریکا، نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و رییس‌جمهور ایران، شبکه‌های اجتماعی پیگیر مطالب مطرح شده در نشست مجمع عمومی سازمان ملل بودند. توییتر در میان شبکه‌های اجتماعی به عنوان سریع‌ترین شبکه اجتماعی، نقش مهمی در اطلاع‌رسانی لحظه به لحظه آنچه در نشست مجمع عمومی سازمان ملل بود داشت. کاربران ایرانی توییتر، چه آنها که مقیم ایران بودند و چه آنها که در ایران زندگی نمی‌کردند با استفاده از سرویس‌های زنده خبری برخی از خبرگزاری‌ها و رسانه‌های آنلاین، در اکانت‌هایی مانند خبر فوری، پوشش زنده و غیره، به صورت زنده و لحظه به لحظه، نکات مهم سخنرانی‌ها را به خصوص آنها که مرتبط با ایران بود را توییت می‌کردند.
کاربران ایرانی که بخشی از ملت ایران هستند به سخنرانی رییس‌جمهور در این نشست و تبعات مثبت آن بسیار امیدوار بودند و از سخنرانی روحانی که روی صلح و دوری از جنگ و رعایت شان کشور تاکید داشت، استقبال کردند.
جامعه مجازی ایران، هفته گذشته را به امید بهبود وضعیت ایران در روابط بین‌الملل، تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های مختلفی داشت که البته با سخنرانی که هفته گذشته نتانیاهو درباره ایران داشت، تبدیل به خشم شد.
ارزان شدن دلار و طلا نیز اتفاق خوبی بود که بیشتر کاربران را در فضای مجازی به خود مشغول کرد. پس از مدت‌ها سکه به زیر یک میلیون و دلار به زیر سه هزار تومان رسید.
در میانه این اخبار و تغییر و تحولات مثبت، بازگشایی مدارس و آغاز کلاس‌های دانشگاه در حاشیه قرار گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :