آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34791
تاریخ انتشار : 13 مهر 1392 11:27
تعداد بازدید : 576

سازمان تنظیم مقررات ارتباطات فراخوان داد

فروش سیم کارت خارجی در ایران قانونی می شود

به منظور ضابطه مند شدن و امکان نظارت بر فروش سیم کارت های تلفن همراه خارجی، رگولاتوری مجوز فروش این سیم کارت ها را برای بخش خصووصی صادر می کند.

فناوران- سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی فراخوان اعطای مجوز فروش سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی در کشور را اعلام کرد.
در این فراخوان آمده است، در راستای حمایت از حقوق مشترکان و افزایش رضایت آنها و بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در مصوبه شماره هشت جلسه شماره 167 مورخ 30 خرداد ماه امسال کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و به منظور ضابطه‌مند شدن فعالیت عاملان فروش و امکان کنترل و نظارت بر فعالیت آنها، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در نظر دارد مجوز فروش سیم‌کارت‌های تلفن همراه خارجی در کشور را به شرکت‌های غیردولتی و واجد شرایط که در ایران به ثبت رسیده باشند، از طریق فراخوان اعطا کند.
متقاضی باید مدارکی را برای شرکت در این فراخوان ارایه کند. متقاضی باید مستندات موافقت ارایه‌کننده اصلی با اعطای نمایندگی به متقاضی که به تایید سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور مبدا رسیده باشد به همراه نسخه ترجمه رسمی مستندات مذکور را ارایه کند.
مدت اعتبار این پروانه‌ها دو سال است.
شرکت‌های متقاضی پس از کسب مجوز موظف به فروش سیم‌کارت‌های خارجی تلفن همراه در داخل کشور و ارایه خدمات پشتیبانی و اطلاع‌رسانی خواهند بود. همچنین فروش سیم‌کارت‌های شبکه‌های ماهواره‌ای جزو خدمات موضوع مجوز نبوده و فروش سیم‌کارت‌هایی که با استفاده از رومینگ، از طریق شبکه‌های ماهواره‌های نظیر ثریا، اینمارست و غیره امکان ارایه سرویس دارند، ممنوع است.
مهلت شرکت در این فراخوان حداکثر تا پایان وقت اداری روز پنچ‌شنبه مورخ اول اسفند ماه امسال تعیین شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :