آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34788
تاریخ انتشار : 13 مهر 1392 11:22
تعداد بازدید : 774

توضیح معاون قوه قضاییه در مورد مشکلات ثبت آنی

اشتباه کاربران در فرآیند ثبت اخلال ایجاد کرد

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مورد مشکلات ثبت آنی اسناد در کشور و اعتراض دفترداران توضیح داد.

فناوران- احمد توسرکانی صبح جمعه در مورد ثبت آنی و مشکلات رخ داده در این طرح گفت: اجرای این طرح تکلیفی قانونی در رابطه با الکترونیکی کردن فرآیند خدمات ثبتی بود که براساس برنامه پنجم توسعه قانون‌گذار آن را بر عهده سازمان ثبت گذاشته است که یکی از آثار مهم اجرای ثبت آنی، شفاف‌سازی تمامی امور ثبتی است. البته در کنار این شفافیت تسریع در امور مردم و جلوگیری از هر گونه سوءاستفاده مانند زمین خواری و سایر مفاسد هم بوده که در حال تحقق است.
معاون قوه قضاییه در پاسخ به اینکه برخی از دفاتر اسناد رسمی در مورد قطع سامانه و کندی کار گلایه‌هایی داشته‌اند گفت: هشت هزار و 200 دفترخانه در کشور فعال هستند و ما نباید گلایه دو یا سه دفترخانه را مبدا مشکلات در اجرای این طرح عنوان کنیم. چراکه اجرای طرح ثبت آنی یک اقدام ملی و اتفاقی بزرگ در زمینه ثبت اسناد است و پیش‌بینی ما این بود که مشکلاتی فراتر و بزرگ‌تر به وجود آید.
توسرکانی با بیان اینکه قبل از اجرای این طرح 18 هزار نفر ساعت آموزش ارایه کرده‌ایم گفت: از لحظه اجرای ابتدایی این طرح تاکنون سامانه ثبت قطع نشده بلکه تنها با مشکلات اینترنت و VPN مواجه شدیم و می‌توان گفت که در مقایسه با سال گذشته در بحث ثبت اسناد با رشد 20 درصدی مواجه بوده‌ایم چراکه در روز اول اجرای این طرح 13هزار و 800 سند در این سامانه به ثبت رسید.
رییس سازمان ثبت اسناد کشور در توضیح برخی از اشکالات گفت: متاسفانه برخی از کاربران شماره پسورد خود را فراموش کرده بودند و وقتی هم در این سامانه یک بار شماره پسورد اشتباه وارد شود به دلیل امنیتی کاربر بلاک (مسدود) می‌شود بنابراین در اینجا سازمان ثبت مقصر نیست و اهمال از سوی دوستان است. در حال حاضر ثبت آنی معاملات به صورت عادی و روان در حال اجراست و براساس آماری که داریم در هفته اول بیش از 70 هزار سند تنظیم شده است.
وی گفت: ما معتقدیم که سیستم حوزه ثبت مشکلی ندارد به همین منظور با همکاران خود در وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات به دنبال افزایش پهنای باند هستیم و از مردم می‌خواهیم هرگونه مشکلی دارند از طریق شماره 63485 و یا از طریق پورتال سازمان ثبت به نشانی
www.ssaa.ir مشکلات خود را مطرح کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :