آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34773
تاریخ انتشار : 13 مهر 1392 10:54
تعداد بازدید : 659

کمیسیون تنظیم مقررات حرف آخر را زد:

سهم دولت از درآمد پیامک 28 درصد است و بس!

کمیسیون تنظیم مقررات حکم داد که نظر رگولاتوری در مورد سهم 28 درصدی دولت از درآمد پیامک همراه اول صحیح است و تاکید کرد که در این باره تفسیر کمیسیون ملاک عمل خواهد بود.

فناوران- کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه 173 مورخ 1392/6/17 در پاسخ به استعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبنی بر تعیین مرجع تفسیر مصوبات کمیسیون و مفاد موافقت‌نامه پروانه‌های صادره از سوی سازمان تنظیم اعلام کرد که: «براساس قواعد حقوقی کماکان تفسیر مفاد موافقت‌نامه پروانه‌های صادره از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تنها بر عهده کمیسیون است.
با توجه به مفاد پروانه صادر شده برای شرکت مخابرات ایران، هرگونه خدماتی که در بستر شبکه ارتباطات سیار ارایه می‌شود، نه تنها محدود به اینترنت همراه (GPRS)، پیام کوتاه (SMS) و پیام چندرسانه‌ای (MMS) از مصادیق شق «الف» بند 15 مصوبه شماره 35 مورخ 86/11/21کمیسیون و در زمره خدمات تلفن همراه است.»
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی معتقد است که همراه اول باید طبق پروانه 28 درصد درآمدهای حاصل از عرضه خدمات پیامکی را به عنوان حق‌السهم دولت به خزانه واریز کند. اما همراه اول می‌گوید که پیامک جزیی از خدمات دیتاست و نه مکالمه، از این رو سهم دولت از خدمت پیامک پنج درصد است نه 28 درصد. در نتیجه بیش از دو سال است که سهم دولت را 28 درصد پرداخت نکرده است.
کمیسیون تنظیم اکنون با این مصوبه اعلام کرده که تنها مرجعی که می‌تواند در موارد این چنینی نظر دهد، کمیسیون تنظیم مقررات است و در نتیجه وقتی کمیسیون تنظیم اعلام می‌کند که سهم دولت از پیامک 28 درصد است، مرجع دیگری هر تفسیری داشته باشد مورد پذیرش نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :