آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34699
تاریخ انتشار : 10 مهر 1392 12:12
تعداد بازدید : 1194

گزارش فناوران از تغییرات مدیریتی در بانک‌های کشور

خصوصی ها بر صندلی دولتی ها می نشینند

سیاست های جدید علی طیب نیا در وزارت اقتصاد و دارایی نشان می دهد وی به حضور مدیران بانک های خصوصی در بانک های بزرگ دولتی معتقد است. بر همین اساس مدیران جدید بانک های ملی و مسکن مشخص شدند. گزارش فناوران از این تغییرات را می خوانید.

همتی در بانک ملی
در حالی که پیش‌بینی می‌شد عبدالناصر همتی، رییس اسبق بیمه مرکزی، به سمت پیشین خود بازگردد، مدیرعاملی بانک ملی را پذیرفت.
مجمع بانک ملی ایران به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی به مدیرعاملی همتی بر این بانک رای داد و علی طیب‌نیا نیز حکم وی را ابلاغ کرد.
همتی، مدیرعاملی بانک سینا، ریاست کلی بیمه مرکزی و عضویت شورای مرکزی حزب کارگزاران را در پرونده کاری خود دارد. فرشاد حیدری در پی وقوع فساد بزرگ بانکی و فرار محمودرضا خاوری از کشور، مدیرعامل بانک ملی ایران شده بود.
در حالی حیدری از مدیریت بانک ملی کنار رفت که یک روز پیش از برکناری، مدیران ستادی و روسای ادارات مرکزی را تغییر داده بود.

بانک سینا بدون مدیرعامل نماند
با رفتن همتی از بانک سینا به بانک ملی، کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک سینا شد.
پرویزیان دارای دکترای مدیریت از دانشگاه تهران است. ریاست هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران، مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی و عضو شورای پول و اعتبار، عضو هیات انتظامی بانک‌ها و مشاور عالی رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از جمله سوابق اجرایی وی پرویزیان است.
عضویت در هیات علمی دانشگاه شاهد، مدرس دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس سمنان، امام صادق (ع) و موسسه علوم بانکی از سوابق آموزشی پرویزیان محسوب می‌شود.
پرویزیان پیش از پذیرش مدیرعاملی بانک سینا، ریاست موسسه آموزش عالی بانکداری ایران را عهده‌دار بود.

مدیران اقتصاد نوین در بانک‌های مسکن و مرکزی
همین چند روز پیش بود که قدرت‌الله شریفی در میان خبرنگاراه حوزه ICT و در نمایشگاه تله‌کام حاضر شد و یکی از سامانه‌های جیرینگ را افتتاح کرد. اما او از روز گذشته، جای خود را به محمد‌هاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک اقتصاد نوین داد.
بت‌شکن با تایید و امضا‌ی رییس مجمع عمومی بانک مسکن، مدیرعامل این بانک شد.
وی دارای دکتری مدیریت مالی از دانشگاه تهران است. از سوابق کاری بت‌شکن می‌توان به مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری بهمن، رییس هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار، معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی بانک اقتصاد نوین، معاون بانکداری شرکتی بانک اقتصاد نوین و رییس هیات مدیره بانک همکاری اسلامی عراق، علاوه بر مدیرعاملی بانک اقتصاد نوین، اشاره کرد.
بت‌شکن تنها مدیری نبود که بانک اقتصاد نوین از دست داد. حمید تهرانفر مدیر بازرسی این بانک به عنوان معاون نظارتی بانک مرکزی منصوب شد و به جای وی حسین وهابی وظیفه نظارت بر بانک اقتصاد نوین را برعهده گرفت.
هنوز مدیرعامل جدید بانک اقتصاد نوین مشخص نشده است.

کارآفرین همچنان بدون مدیرعامل
بانک کارآفرین همچنان به سرپرستی فضل‌الله معظمی اداره می‌شود و مدیرعامل آن هنوز مشخص نشده است.
سرپرست بانک کارآفرین در این مورد گفت: هیات مدیره بانک همچنان در حال بررسی گزینه‌ها برای تعیین مدیرعامل بوده و هنوز به جمع‌بندی نرسیده است.
فضل‌الله معظمی، در مورد تعیین مدیرعامل بانک کارآفرین، گفت: هیات مدیره همچنان در حال بررسی گزینه‌هاست.
وی در پاسخ به این سوال که آیا مهلت یک ماهه تعیین شده برای انتخاب مدیرعامل به اتمام نرسیده است، گفت: خیر، هنوز این مدت تمام نشده است اما بالاخره هیات مدیره باید به جمع‌بندی برسد و امکان دارد حتی بیش از مهلت یک ماهه مقرر، زمان نیاز باشد.
سرپرست بانک کارآفرین گفت: هنوز هیچ فرد خاصی برای تصدی این سمت قطعی نشده است.
معظمی در پاسخ به این سوال که آیا در هفته جاری مدیرعامل مشخص خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه امروز سومین روز هفته است، انتخاب مدیرعامل در هفته جای بعید است.
دیگر گمانه‌زنی‌ها
پیش‌بینی‌ می‌شود تغییرات در بانک‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.
البته به نظر می‌رسد این تغییرات شامل حال بانک صادرات نخواهد شد چراکه شنیده شده محمدرضا پیشرو مدیرعامل بانک صادرات ایران برای دو سال دیگر در سمت خود ابقا خواهد شد. ظاهرا این خبر، نتیجه جلسه وزیر اقتصاد با مدیرعامل بانک صادرات بوده است.
خبر دیگر اینکه در حالی که در ابتدا قائم مقامی بانک مرکزی و یا یکی از معاونت‌های وزارت اقتصاد از گزینه‌های اصلی برای حضور پاشایی‌فام بود، با توجه به مطلوب نبودن وضعیت جسمانی وی، به احتمال زیاد به بانک ایران و اروپا می‌رود.
یکی دیگر احتمالات مطرح در شبکه بانکی، حضور حیدری مدیرعامل سابق بانک ملی در بانک تجارت است. گفته می‌شود مدیرعاملی حیدری در این بانک محتمل است. همچنین برخی خبرها از رفتن علی دیواندری از بانک ملت حکایت دارد. البته هنوز نامی از فرد جایگزین وی در این سمت شنیده نشده است.
همچنین گفته می‌شود، محمود احمدی دبیرکل بانک مرکزی تا پنج آبان ماه امسال بازنشسته خواهد شد و به همین واسطه به احتمال زیاد فرد دیگری به جای او به این سمت منصوب می‌شود. در ابتدا گفته می‌شد طهماسب مظاهری دبیرکل بانک مرکزی خواهد شد اما وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت که تاکنون برای تصدی این سمت با او صحبتی نشده است. به نظر می‌رسد تحولات در شبکه بانکی ادامه داشته باشد و تیم جدید مدیریتی در آینده نزدیک مشخص شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :