آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34628
تاریخ انتشار : 9 مهر 1392 11:15
تعداد بازدید : 971

با همکاری دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات و دفتر بررسی:

۵۲ گمرک کشور به سامانه متمرکز تعیین ارزش گمرکی مجهز شدند

سامانه متمرکز تعیین ارزش گمرکی با همکاری دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات و دفتر بررسی و تعیین ارزش در ۵۲ گمرک کشور مورد بهره برداری رسید.

فناوران- رسول کوهستانی مدیرکل دفتر بررسی و تعیین ارزش گمرک گفت: از طریق این سامانه گمرکات قادرند به صورت آنلاین به ارزش کالاها دسترسی پیدا کنند.
وی گفت: استفاده از این سامانه سبب دقت و سرعت در ارزش‌گذاری کالاها خواهد بود.
کوهستانی همچنین درخصوص دوره‌ها و نشست‌های برگزار شده توسط این اداره کل گفت: در نیم سال اول سال‌جاری تعداد سه دوره کارگاه آموزشی منطقه‌ای و سه دوره نشست هم‌اندیشی تخصصی در گمرکات اجرایی برگزار شده است.
وی گفت: سه کارگاه آموزشی در گمرکات شهیدرجایی، بوشهر و بندرانزلی برگزار شد که در آن 140 نفر از کارشناسان دوایر ارزش گمرکات حضور داشتند.
به گفته وی، برگزاری این دوره با هدف آشنایی بیشتر شرکت‌کنندگان با مسایل مرتبط با ارزش صورت گرفت.
همچنین گمرك جمهوري اسلامي ايران طي بخشنامه‌اي به گمركات اجرايي ابلاغ كرد: اظهار كالاهاي صادرات قطعي در تمامي گمركات اعم از داخلي و مرزي به استثنا گمركات پرويزخان (استان كرمانشاه)، سيرانبند (استان كردستان) و ماهيرود (استان خراسان جنوبي) تا مهيا شدن زيرساخت‌ها و امكانات لازم، امكان‌پذير شد.
محمدرضا نادري معاون فني و امورگمركي در این خصوص گفت: اين بخشنامه با هدف تسريع و تسهيل در اظهار كالاهاي صادراتي صادر شده است.
وي گفت: خروج كالاهاي صادراتي از بازارچه‌هاي مرزي نيز پس از اخذ موافقت ناظر يا مديركل استان مربوط صورت مي‌گيرد.
نادري گفت: انجام تشريفات گمركي كالاهاي صادراتي مشمول فهرست گمركات تخصصي و همچنين مشتقات مايع نفت و گاز براساس دستورالعمل‌ها و ضوابط مربوط انجام خواهد گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :