آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34627
تاریخ انتشار : 9 مهر 1392 11:13
تعداد بازدید : 833

ظرفیت خالی بنگاه های تولیدی شناسایی می شود

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شبکه ملی بازار کار کشور و شناسایی ظرفیت های خالی بنگاه های اقتصادی را از مهمترین اقدامات پیش بینی شده در برنامه 100 روزه وزارت کار ذکر کرد.

ایسنا- علی‌اکبر لبافی گفت: در حوزه اشتغال و کارآفرینی یک برنامه 100 روزه و یک برنامه یک‌ساله در وزارت کار تنظیم کرده‌ایم که یکی از مهم‌ترین شاخص‌های آن، شناسایی ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی
است.
وی افزود: هدف ما این است که بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی دارای ظرفیت‌های خالی را شناسایی و آمار آنها را جمع‌آوری و به شورای عالی اشتغال ارایه کنیم.
لبافی گفت: در شورای عالی اشتغال هم بسته به مساعدت و حمایت سیستم بانکی و اینکه دولت چه میزان توانایی کسب منابع داشته باشد، نسبت به تامین منابع و تسهیلات لازم برای تزریق به این بنگاه‌ها اقدام خواهد شد.
معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: وزیر کار اهتمام ویژه‌ای دارند که بنگاه‌های تولیدی را رونق بدهند و ما گمان می‌کنیم که با این کار بتوان آمار مربوط به ظرفیت‌های خالی بنگاه‌های اقتصادی را جمع‌آوری و پروژه‌های نیمه تمام کشور را شناسایی و برای تعیین تکلیف به شورای عالی اشتغال ارایه کنیم. وی در عین حال ایجاد شبکه ملی بازار کار کشور و صدور کارت های اعتباری مهارت آموزی و شغل‌یابی را از دیگر اقدامات پیش‌بینی شده در برنامه مذکور برشمرد.
لبافی همچنین درباره تازه‌ترین آمار نرخ بیکاری در کشور، گفت: آمار شش ماهه را هنوز در اختیار نگرفته‌ایم و طبعا متولی اعلام نرخ بیکاری مرکز آمار ایران است و ما هم منتظریم که رقم جدید بیکاری از سوی این مرکز اعلام شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :