آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34620
تاریخ انتشار : 9 مهر 1392 10:59
تعداد بازدید : 979

ضد بدافزار دوموتور «سورنا» عرضه شد

ضدبدافزار ایمن نگارش «سورنا» در نمایشگاه ایپاس ۱۳۹۲ به بازار مصرف کاربران خانگی (تک کاربره) رونمایی شده و در آینده نزدیک نسخه شبکه سازمانی آن آماده و عرضه خواهد شد.

فناوران- آزمایشگاه تحلیل بدافزار ایمن اقدام به طراحی و تولید ضدبدافزار ایمن نگارش سورنا (Sorena) با استفاده از دو موتور داخلی ایمن و خارجی بیت دیفندر
کرده است.
این ضد بدافزار مامی ویژگی‌های نسخه‌های ققنوس و بومی هما و سیمرغ را به همراه قابلیت به‌روزرسانی هر دو موتور از سرورهای ایمن به صورت هوشمند و دستی و یا زمان‌بندی شده دارد.
قابلیت قرنطینه کردن فایل‌های مشکوک و امکان ارسال به سرورهای ایمن به صورت خودکار برای ارزیابی تیم تحلیل آزمایشگاه ایمن از دیگر ویژگی‌های این ضد بدافزار است.
ضدبدافزار ایمن نگارش سورنا در نمایشگاه ایپاس ۱۳۹۲ به بازار مصرف کاربران خانگی (تک کاربره) رونمایی می‌شود و در آینده نزدیک نیز نسخه شبکه سازمانی آن آماده و عرضه خواهد شد.
«سورنا» نام سردار ایرانی است که در زمان اشک سیزدهم پادشاه سلسله اشکانی سپاه ایران را در نخستین جنگ با رومیان فرماندهی کرد و رومیان را نخستین بار به سختی شکست داد. این بزرگ‌ترین شکست رومیان از ایرانیان در طول تاریخ بوده است.
گفتنی است که آزمایشگاه تحلیل بدافزار ایمن از سال ۱۳۷۳ فعالیت خود را آغاز کرده و از آن موقع تاکنون محصول ضدویروس ایمن تحت سیستم‌عامل‌های داس، ویندوز و ناول را تولید و به بازار عرضه کرده است. این آزمایشگاه با مشارکت شرکت فناپ حرکت رو به رشدی را از ابتدای پاییز ۱۳۹۲ آغاز کرده و نتیجه این همکاری تولید و عرضه ضدبدافزار ایمن نسخه ققنوس (اینترنت سکیوریتی) برای کاربری خانگی و شبکه‌های سازمانی
بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :