آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34618
تاریخ انتشار : 9 مهر 1392 10:56
تعداد بازدید : 815

مدیرعامل شرکت:

مخابرات نباید سرگرم حاشیه ها شود

به گفته مدیرعامل مخابرات، تمام بنگاه های اقتصادی به خصوص بنگاه هایی که مشخصه اجتماعی دارند مانند مخابرات ایران، همواره تحت فشار بوده اند.

فناوران- مظفر پوررنجبر با اشاره به اینکه محیط بیرونی مساله اصلی ما نیست، گفت: تمام بنگاه‌های اقتصادی به خصوص بنگاه‌هایی که مشخصه اجتماعی دارند مانند مخابرات ایران، همواره تحت فشار بوده‌اند؛ از این رو باید بتوانیم بر این فشارها غلبه کنیم و سرگرم حاشیه‌ها نشویم.
وی اعتقاد مدیریت ارشد را مهم‌ترین و نخستین اصل در اجرایی شدن تصمیمات دانست و گفت: اگر قرار است در یک سازمانی با چنین عرض و طولی تصمیمی ‌اجرایی شود، اعتقاد مدیریت ارشد نقش مهمی ‌را در این زمینه ایفا می‌کند و اگر مدیریت راهبردی را باور نداشته باشد عملیاتی شدن آن بسیار سخت خواهد شد.
وی گفت: عامل اصلی کند بودن ما در ورود به سیستم‌ها، مدیران ارشد هستند. تا زمانی که این مشکل در باورها و پیکره استراتژیک، وجود دارد به جایی نخواهیم رسید. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران فرصت تلقی کردن تهدیدها را یکی از عوامل موفقیت این شرکت دانست و گفت: امروز همه نگاه‌ها به مخابرات است؛ لذا باید از این امر به درستی استفاده کنیم و بتوانیم به سرعت وارد فضای فنی و کاری و سرویس‌دهی شویم.وی تغییر در روند بازار و فناوری را یک اصل دانست و افزود: در حال حاضر ارتباطات ثابت با ارتباطات سیار مذاکراتی را در حوزه همگرایی داشته است، این مذاکرات و تفاهم‌نامه‌ها را باید جدی بگیریم و به سرعت حوزه IT را تقویت کنیم؛ IT در حوزه سیار و ثابت حرف‌هایی برای گفتن دارد. پوررنجبر، حوزه دیتا را یکی از حوزه‌های جدی کاری در برنامه‌های مخابرات توصیف کرد و افزود: خوشبختانه در حوزه دیتا روند رو به رشدی را شاهد بودیم و در این حوزه جای کار نیز فراوان است.
پوررنجبر با اشاره به روند رو به رشد فناوری در ارتباطات ثابت گفت: با ورود شرکت مخابرات ایران به این حوزه با رویکرد تکنولوژی محور، امیدواریم بازار تکنولوژی در کشور دستخوش تغییر شود.

قبوض تلفن ثابت 15 مهرماه صادر می‌شود
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از صدور قبوض دوره سوم صورت‌حساب مشترکان تلفن ثابت بر پایه نرخ 58/71ریال به ازای هر پالس مکالمه خبر داد و گفت: این قبوض 15 مهرماه به دست مشترکان می‌رسد.
پوررنجبر با بیان اینکه محاسبه صورت‌حساب مشترکان تلفن ثابت از 15 مرداد ماه و براساس تعرفه تعیین شده از سوی شورای رقابت اعمال می‌شود، گفت: 15 مهرماه قبوض به مشترکان ارسال خواهد شد.وی افزود: در این دوره و براساس دستور وزیر ارتباطات، مبلغ آبونمان 900 تومانی از مشترکان اخذ نمی‌شود اما مخابرات پیشنهاد دریافت این مبلغ را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال کرده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه صدور قبوض تلفن ثابت مربوط به دوره سوم صورت‌حساب‌های سال 92 می‌شود، گفت: مخابرات طبق مجوزی که از شورای رقابت دریافت کرده است می‌تواند نرخ مکالمات تلفن ثابت را برای هر پالس 51/03تا 61/8ریال تعیین کند که با نرخ 58/71ریال موافقت شده است و این نرخ در قبوض مشترکان محاسبه خواهد شد.
وی با بیان اینکه یکسان سازی کدهای شهرستانی تلفن ثابت متوقف شده است، افزود: مخابرات مسوول انجام این طرح و نیز مسوول پرداخت هزینه آن نیست و این طرح فعلا متوقف است تا دولت در مورد آن تصمیم‌گیری کند.
پوررنجبر گفت: هنوز تکلیف تعرفه‌های همراه اول مشخص نیست و تعرفه‌ها را برای مشترکان سیم‌کارت‌های دایمی اعمال نمی‌کنیم و منتظر جواب از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم.
گفتنی است، اواخر هفته گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه نمایشگاه تله‌کام با قاطعیت اعلام کرد که مخابرات حق افزایش نرخ مکالمات موبایل را ندارد.
این درحالی است که مخابرات با اجرای طرح حذف جابه‌جایی مکالمات و یکسان سازی آن در سیم‌کارت‌های دایمی، تقاضای افزایش نرخ‌های مکالمه را داشته که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در دولت دهم با آن موافقت داشته و در جلسه 160 خود به آن رای داده است؛ اما با روی کار آمدن دولت یازدهم، محمود واعظی در نخستین اقدام خود این مصوبه را لغو و اعلام کرد که همراه اول نباید هزینه‌ای بابت این خدمت از مردم دریافت کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :