آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 34617
تاریخ انتشار : 9 مهر 1392 10:52
تعداد بازدید : 811

وزیر ارتباطات: معاونت ها برنامه چهارساله بدهند

وزیر ارتباطات در جلسه معارفه مهندس قنبری معاون برنامه ریزی وزارت ارتباطات گفت: از معاونت های مختلف در مجموعه وزارت ارتباطات خواستیم تا اولویت ها، برنامه های و فعالیت های خود برای چهار سال آینده را
مشخص کنند.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- دکتر محمود واعظی در این مراسم، با بیان این مطلب، افزود: این برنامه‌ها باید در راستای تحول در حوزه اقتصاد، اشتغال و افزایش تولید ناخالص داخلی (GDP) تعریف و پیاده‌سازی شود. وی افزود: در کنار این برنامه‌ها و فعالیت‌ها، تلاش‌هایی که پیش از این آغاز شده نیز باید تا دستیابی به نتایج مدنظر، پیگیری شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که به منظور دستیابی به اهداف پیش‌بینی شده در این بخش باید برخی اهداف و روش‌ها بازنگری شود گفت: به نظر می رسد به دلایل مختلف طی چند سال گذشته، شاهد عقب افتادگی در برخی فعالیت‌ها هستیم. وی گفت: توجه نکردن به نقش ICT در زیرساخت توسعه و وجود برخی اختلافات میان وزارت ارتباطات و ریاست جمهوری موجب بروز بی‌مهری به این وزارتخانه و عقب افتادن برنامه شده است.
واعظی با بیان اینکه باید ساز و کاری وجود داشته باشد تا این عقب افتادگی جبران شود گفت: در برنامه پنج ساله پنجم کشور، تکالیف بسیار جدی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش‌بینی شده که باید حتما محقق شوند. وی گفت: به منظور دستیابی به اهداف پیش‌بینی شده در چشم‌انداز 2014، باید نقش ویژه ICT در این مسیر مورد توجه قرار گیرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی را از جمله معاونت‌های مهم هر دستگاهی دانست و گفت: عملکرد این معاونت می‌تواند موجب تحقق اهداف و رشد و شکوفایی دستگاه شود.
وی افزود: گزارش‌های موجود بیانگر وجود نیروهای کیفی موجود در این معاونت است که امیدواریم، با شروع به فعالیت مهندس قنبری شاهد نوآوری و تحولات در این بخش باشیم.

حرکت در راستای منشور ICT کشور
برات قنبری نیز در مراسم معارفه خود گفت: تدوین سیاست‌ها و خط‌مش‌ها در راستای حرکت در راستای منشور ICT کشور خواهد بود.
وی افزود: بخش ICT، موتور محرک اقتصادی کشور است و به‌رغم وجود درآمد مناسب، به دلیل اینکه در هشت سال گذشته برای توسعه بخش استفاده نشده است، شاهد تحقق اهداف پیش‌بینی شده حوزه‌های مورد نظر نبوده‌ایم.
وی گفت: این موارد بیانگر این نکته است که باید در نگرش‌ها تغییر ایجاد و به جای توجه به مسایل خرد، به مسایل کلان توجه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :