fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 34614
  تاریخ انتشار : 9 مهر 1392 10:43
  تعداد بازدید : 970

  صدور مجوز ساخت برای 32 بازی رایانه‌ای در نیمه اول 92

  «آرش » به بازی درآمد

  شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی های رایانه ای برای 32 بازی رایانه ای با موضوع های مختلف در نیمه اول سال 92 پروانه ساخت صادر کرد.

  فناوران- بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد که شورای صدور پروانه ساخت این بنیاد پس از بررسی طرح ساخت بازی رایانه‌ای برای تولیدکنندگان بازی مجوز تولید صادر می‌کند و بر این اساس، بازی‌های رایانه‌ای «ماشین‌های افسانه‌ای» با سبک آرکید، «ماهک و ماهور» با سبک آموزشی، «نبرد فانتزی» با سبک اکشن سوم شخص، «نجات تخم مرغ» با سبک سکو بازی، «مجموعه بازی‌های کلاه قرمزی» با سبک کودکان، «لاک پشت‌های دوقلو» با سبک آرکید، «پنج خورشید» با سبک آموزشی، «مزرعه سبز» با سبک مدیریت، آرکید و کودکان، «نیسان شگفت‌انگیز» با سبک آرکید، «لگو فوتبال دستی» با سبک مسابقه‌ای، «پینکو» با سبک آرکید، «سرعت ممنوعه (سمند سریع)» با سبک مسابقه‌ای و شبیه سازی، «تانک من» با سبک مبارزه‌ای، «پله‌های صعود» با سبک سکو بازی، «کمان اهورایی» با سبک نقش‌آفرینی، «کلاغ و روباه» با سبک اکشن سوم شخص از بازی‌هایی است که مجوز ساخت دریافت کردند. همچنین «خرمشهر» با موضوع اکشن سوم شخص، «هلیوم» با موضوع مسابقه‌ای، «آترین» با موضوع اساطیری و تاریخی، «بهترین دوست» با موضوع آموزشی و سبک کودکان، «جست‌وجوگر» با موضوع سیاسی- ارزشی و سبک اکشن سوم شخص، «تمدن کهن» با موضوع تاریخی و اساطیری و سبک استراتژی، «مستر گل» با سبک ورزشی، «شهرنشینان» با موضوع اجتماعی و سبک استراتژی –نقش‌آفرینی، «صداقت» با موضوع آموزشی- اجتماعی و سبک نقش‌آفرینی، «توپی» با سبک ماجرایی اکشن اول شخص، «شاخ به شاخ» با موضوع علمی‌- تخیلی و سبک مبارزه‌ای و مسابقه‌ای، «تانک کوچولو» با سبک اکشن سوم شخص و موضوع حماسی، « ثروتمند دانا» با موضوع آموزشی و «رنگاشی» با موضوع کودکان و آموزشی عناوین دیگر بازی‌هایی را که پروانه ساخت دریافت کردند، تشکیل می‌دهد.
  براساس اعلام شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پروانه ساخت صرفا یک مجوز اولیه برای تولید بازی بوده و تایید توانایی متقاضی در تولید محصول نیست. بنابراین پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و مجوز انتشار الزامی ‌است. متقاضیان دریافت پروانه تولید "بازی‌های رایانه‌ای" می‌توانند به وب‌سایت معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به نشانی www.ebazi.org مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرم‌های مربوطه اقدام کنند.

  "کمان اهورایی" مجوز ساخت دریافت کرد
  شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همچنین اعلام کرد که برای «بازی کمان اهورایی» با سبک نقش‌آفرینی به نویسندگی حسام اسماعیلی مجوز تولید صادر کرد.
  این بازی روایتی از رشادت‌های «آرش کمانگیر» و پرتاب تیر با «کمان اهورایی» برای تعیین مرز میان ایران و توران است.
  بازی کمان اهورایی بیش از همه بر روایت داستان و آشنایی مخاطبان با شخصیت‌های ایرانی تمرکز دارد. از این رو سبک گرافیکی و موسیقی بازی برای نمایش یک عنوان کاملا ایرانی در زمان ساسانیان انتخاب شده است.
  نکته بسیار مهم در مورد بازی کمان اهورایی، توجه تیم فنی بر هوش مصنوعی (سیستم AI) دشمنان و تنوع آنهاست. توجه به بخش دو نفره (VS mode) نیز از ویزگی‌های دیگر این بازی مستقل است.
  براساس اعلام شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پروانه ساخت صرفا یک مجوز اولیه برای تولید بازی است و تایید توانایی متقاضی در تولید محصول نیست بنابراین پس از تولید، اخذ پروانه مالکیت و مجوز انتشار الزامی ‌است. متقاضیان دریافت پروانه تولید «بازی‌های رایانه‌ای» می‌توانند به وب‌سایت معاونت نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به نشانی www.ebazi.org مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرم‌های مربوطه اقدام کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :