آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33946
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1392 10:55
تعداد بازدید : 556

اعلام 35 مصوبه دولت برای رفع موانع تولید

سخنگوی دولت 35 مصوبه دولت برای رفع موانع تولید را تشریح کرد.

ایسنا- محمدباقر نوبخت دیروز در نشستی خبری گفت: صندوق توسعه ملی مکلف شد تا حداکثر دو ماه علاوه بر بهبود روش‌های اجرایی منابع مالی مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد.
وی افزود: میزان پیش دریافت برای واردات کالا و خدمات در زمان گشایش اعتبارات اسنادی حداکثر 30 در صد معادل ریالی این موارد تعیین شد.
وی همچنین گفت: معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور موظف شد حداکثر ظرف سه ماه با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به تسویه بدهی دولتی به بدهکاران اقدام کند.
سخنگوی دولت همچنین گفت: دولت تعهد می‌کند کسانی که سپرده‌گذاری ارزی کرده‌اند، علاوه بر دریافت اصل ارز خود سود تعیین شده را نیز دریافت کنند.
وی با اشاره به ارایه لایحه اصلاحیه بودجه به مجلس گفت: پیام اصلی لایحه اصلاحی بودجه 92 این است که منابع 210 میلیارد تومانی بودجه 92 با توجه به عملکرد گذشته قابل وصول نیست.
وی افزود: ستاد تدابیر ویژه اقتصادی براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی شکل گرفته و همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
وی، ترخیص مواد اولیه کارخانجات به صورت نسیه و نگهداری بخشی از آن را از دیگر اقدامات گمرک در راستای رفع موانع تولید خواند و گفت: این موضوع با درخواست کارخانجات امکان‌پذیر است تا واحدهای تولیدی دچار توقف و رکود نشوند. بازنگری در مجوزهای ترخیص کالا ظرف یک ماه بر مبنای ماده 12 قانون امور گمرکی از دیگر اقدامات در راستای رفع موانع
تولید است.
نوبخت بازنگری در فهرست محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های صادراتی با هدف توسعه صادرات غیرنفتی را که باید ظرف یک ماه آینده انجام شود، از دیگر وظایف محوله به وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای رفع موانع تولید خواند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :