آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33943
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1392 10:52
تعداد بازدید : 542

زیان بانک توسعه صادرات به دلیل تحریم ها

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با بیان اینکه تحریم ها علیه بانک های ایرانی فعالیت های بخش خصوصی و زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد، گفت: در پی تحریم های اعمال شده بانک توسعه صادرات ضرر بسیاری کرده است که میزان آن مشخص نیست.

ایسنا- بهمن وکیلی گفت: سه کشور خواستار تحریم بانک توسعه صادرات بودند که دو کشور مستندات را ارایه نکرده و این کشور به صورت محرمانه اقدام به ارایه مستندات کرده است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات با بیان اینکه دادگاه بدون توجه به مباحث سیاسی به لغو تحریم بانک حکم داد، گفت:‌ کشورها فرصت دارند طی 60 روز اعتراض خود را نسبت به حکم دادگاه اعلام کنند.
وی با بیان اینکه تحریم‌ها علیه بانک‌های ایرانی گریبان‌گیر بخش خصوصی شد و زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد، افزود:‌ بیش از 90 درصد فعالیت‌های ما با بخش خصوصی انجام می‌شد و با توجه به خسارات وارد شده در پی تحریم‌های غیرقانونی اعمال شده کشورهایی که اتهام زده‌اند باید تنبیه شوند.
وکیلی با بیان اینکه در پی تحریم بانک توسعه صادرات نتوانست در بسیاری از فعالیت‌ها مانند صدور ضمانت‌نامه و یا گشایش ال.سی وارد شود، گفت: پیمانکاران خارجی به دلیل تحریم‌های اعمال شده با مشکلات بسیاری روبه‌رو شدند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :