آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33939
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1392 10:45
تعداد بازدید : 418

شناسایی کاربران گوشی های هوشمند فقط با لمس صفحه

دانشمندان راهکاری نرم افزاری به جای تعیین کلمه و یا شماره عبور در گوشی های هوشمند ارایه کرده اند که می تواند شیوه خاص هر فرد را در لمس صفحه شناسایی کند.

خبرگزاری مهر- این نرم‌افزار که «‌حس خاموش» نام دارد توسط چنگ بو و همکارانش در موسسه فناوری ایلینویز تولید شده تا در آزمایش‌ها تا 99 درصد موفق بوده است.
این نرم‌افزار از حسگرهای داخلی تلفن برای ضبط الگوهای منحصربه‌فرد فشار، تداوم، اندازه انگشت و جایگاه حرکتی انگشتان کاربر را در تعامل با تلفن و یا تبلت خود شناسایی می‌کند.
این دستگاه الگوریتم‌ها را یادگرفته و سپس این اطلاعات را به امضای هر فرد تبدیل می‌کند که از طریق آن کاربر خود را شناسایی کرده و این امر موجب می‌شود هیچ فرد دیگری نتواند از الگوهایی استفاده کند که با الگوهای ضبط شده تطابق داشته باشد.
دقت و صحت این سیستم را می‌توان با فعال کردن شتاب‌سنج و ژیروسکوپ ارتقا داد چراکه این ابزارها می‌تواند میزان سرعت حرکت صفحه را هنگام کارکردن کاربر با صفحه نمایش تعیین کند.
این ابزارها همچنین می‌تواند شیوه حرکت شما را هنگام استفاده از صفحه نمایش مشخص کند. در آزمایش‌ها یک گروه 100 نفر از کاربران از صفحه نمایش لمسی گوشی‌های هوشمند خود را چون سایر مواقع عادی مورد استفاده قرار دادند.
پس از آن نرم‌افزار حس خاموش «SilentSense‌« توانست کاربر را با 99 درصد دقت و صحت شناسایی کند و این اتفاق پس از 10 بار لمس صفحه رخ داد. حتی با میانگین 2/3 بار لمس صفحه این نرم‌افزار توانست کاربر خود را با دقت 98 درصد شناسایی کند.
براساس اظهارات محققان این پروژه، این نرم‌افزار وقتی بررسی هویت کاربر خود را متوقف می‌کند که اپلیکیشن‌ها و بازی‌های گوشی‌ هوشمند درحال استفاده باشد. اگرچه برای حفظ امنیت، هرگاه که اپلیکیشن‌های حساس‌تر چون نامه‌های الکترونیکی و پیام‌های متنی مورد استفاده قرار می‌گیرد این نرم‌افزار فعال می‌شود تا اجازه دسترسی را بررسی کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :