آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33936
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1392 10:40
تعداد بازدید : 542

پیش دریافت LC معادل 30 درصد ارزش ریالی تعیین شد

با ابلاغ اسحاق جهانگیری معاون اول ریيس جمهور، ميزان پيش دريافت براي واردات كالاها و خدمات در روز گشايش اعتبار اسنادي حداكثر به ميزان 30 درصد معادل ريالي تعيين و مقرر شد تمامی کالاهای اولویت دهم که قبض انبار آنها صادر شده است، با حفظ تمامی شرایط ترخیص شود.

فناوران- هيات وزيران براي رفع موانع توليد و سرمايه‌گـذاري و اشتغال و ايـجاد تحرك اقتصادي و بـهبود فضاي كسب و كار و به استناد اصل يكـصد و سي و هشـتم قانـون اساسي جمهـوري اسلامي ايران میزان گشایش ال‌سی و ترخیص کالاهابی الویت‌ده را تصويب و به سازمان‌های ذی‌ربط ابلاغ کرد.
در این بخشنامه آمده است:
- ميزان پيش‌دريافت براي واردات كالاها و خدمات در روز گشايش اعتبار اسنادي حداكثر به ميزان 30 ‌درصد معادل ريالي تعيين مي‌شود.
- بانك‌هاي عامل نظر نهايي خود را درخصوص اعطاي تسهيلات به طرح‌هاي توليدي كه از منابع صندوق توسعه ملي استفاده مي‌كنند، ظرف دو ماه از زمان تكميل مدارك با در نظر گرفتن توجيه مالي، اقتصادي و فني اعلام کنند.
- به منظور تامين منابع طرح‌هاي زيربنايي و يارانه بخش‌هاي توليدي و حمايت از توليد ملي، ترخيص كالاهاي مشمول اولويت دهم كه تا زمان ابلاغ اين مصوبه به اماكن گمركي و مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي و ويژه اقتصادي وارد و براي آنها قبض انبار صادر شده باشد، پس از اخذ مجوز ثبت سفارش از وزارت صنعت، معدن و تجارت (با ارز متقاضي و بدون تخصيص مجدد ارز) و اخذ حقوق گمركي و دو برابر سود بازرگاني و رعايت ساير قوانين و مقررات بلامانع است. سازمان جمع‌آوري و فروش اموال تمليكي مكلف است براي اين گروه از كالاها كه به استناد ماده (24) قانون امور گمركي مشمول مقررات متروكه گرديده و در اجراي ماده (33) قانون ياد شده به آن سازمان ارسال و تا تاريخ ابلاغ اين مصوبه به فروش نرفته باشد، براساس اين مصوبه اقدام نمايد.
- بخش‌هاي گردشگري و صنايع دستي با معرفي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از نظر بهره‌مندي از تسهيلات و امكانات موردنياز، مشمول تعرفه‌ها، دستورالعمل‌ها، مقررات و مصوبات بخش صنعت مي‌باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :