آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33923
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1392 10:21
تعداد بازدید : 682

آغاز اتصال 400 هزار خانوار به شبکه ملی اطلاعات

جداسازی اینترنت از اینترانت کلید خورد

معاون وزیر ارتباطات گفت: پس از اعلام بی اشکال بودن ارایه پهنای باند دو مگابیت بر ثانیه به کاربران خانگی، اتصال نخستین گروه از کاربران خانگی به شبکه ملی اطلاعات آغاز شد و برای ۴۰۰ هزار خانوار اینترنت از اینترانت
جدا می شود.

خبرگزاری فارس- علی حکیم‌جوادی درباره مراحل اجرایی شدن جداسازی اینترنت از اینترانت گفت: این کار به دو بخش دستگاه‌های دولتی و کاربران خانگی تقسیم شده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در زمینه جداسازی اینترنت از اینترانت کاربران خانگی، نیز در سال گذشته پایلوت این کار با همکاری شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت و شرکت مخابرات ایران اجرا شد و کاملا موفقیت‌آمیز و انجام شدنی بود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: نتیجه این آزمایش که نشان داد این کار برای کاربران خانگی کاملا قابل تحقق است و نیز با تصویب آیین‌نامه مربوطه در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، آمادگی لازم برای جداسازی اینترنت از اینترانت کاربران خانگی در هر زمان ایجاد شد.
وی گفت: برای این کار باید مجوز پهنای باند دو مگابیت بر ثانیه را اخذ می‌کردیم که با جداسازی اینترنت از اینترانت، پهنای باند اینترانت دو مگ به کاربران ارایه شود.
حکیم‌جوادی گفت: با توجه به اینکه مجوز افزایش پهنای باند باید از سوی شورای عالی فضای مجازی صادر شود، حدود یک سال پیش درخواست افزایش پهنای باند به دو مگابیت بر ثانیه را به این شورا ارایه‌ کرده بودیم تا به محض دریافت مجوز، بلافاصله اینترنت از اینترانت کاربران خانگی جدا شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این کار موجب افزایش سرعت دسترسی به سایت‌های داخلی و در نتیجه رونق گرفتن سایت‌های ایرانی خواهد شد که در نهایت توسعه دیتاسنترهای (مرکز داده) را نیز در پی دارد.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: اکنون پس از صحبت دبیر شورای عالی فضای مجازی که گفتند با ارایه سرعت‌های بالا در پهنای باند داخلی مشکلی ندارند، کار را آغاز کردیم.
وی گفت: کار از یک ماه پیش آغاز شد. جلساتی را با اپراتورها و PAPها برگزار کردیم. در این جلسات به زمان‌بندی برای انجام کار رسیدیم و قرار شد طبق زمان‌بندی و مرحله به مرحله مراحل اتصال به شبکه ملی اطلاعات انجام شود.
حکیم‌جوادی افزود: در مرحله نخست اقدامات لازم برای اتصال 400 هزار خانوار در سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات و جداسازی اینترنت از اینترانت آغاز شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :