آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33911
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1392 9:57
تعداد بازدید : 509

سیم کارت دایمی همراه اول 156 هزار تومان شد

با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، از مرداد ماه سال 92 قیمت سیم کارت دایمی همراه اول می تواند حداکثر 156 هزار تومان باشد که به این مبلغ مالیات بر ارزش افزوده نیز اضافه می شود.

فناوران - یک منبع آگاه بیان این مطلب گفت: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 166 در تاریخ 30 خرداد ماه 92 قیمت سیم‌کارت‌های دایمی با تضمین همراه اول را 156 هزار تومان به علاوه مالیات بر ارزش افزوده تصویب کرده است.
وی با تشریح جزییات این قیمت افزود: بر اساس این مصوبه کمیسیون، شرکت مخابرات ایران می‌تواند براساس بند 9.1.2 موافقت‌نامه پروانه حداکثر مبلغ 360 هزار ریال به عنوان تضمین پرداخت از متقاضیان خریم سیم‌کارت دایمی علاوه بر تعرفه اتصال که همان مبلغ یک میلیون و 200 هزار ریال مندرج در موافقت‌نامه است، دریافت کند.
وی گفت: همچنین این مصوبه در تبصره‌ای تاکید می‌کند که دارنده پروانه می‌تواند در صورت درخواست مشترک و توافق وی مبلغی را به عنوان هزینه رومینگ بین‌الملل در زمانی که مشترک متقاضی استفاده از خدمات رومینگ باشد، دریافت کند و پس از مراجعت و تسویه حساب الباقی سپرده خود را دریافت کند.
این منبع آگاه افزود: در این مصوبه تاکید ‌شده که دریافت مبلغ مذکور کاملا اختیاری بوده و دارنده پروانه نباید تحت هیچ شرایطی از جمله در زمان تقاضای دریافت سیم‌کارت و یا حین اشتراک وی را مجبور به پرداخت مبلغ تضمین خدمات رومینگ کند.
وی گفت: به این ترتیب با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از مرداد ماه سال 92، تعرفه سیم‌کارت‌های دایمی این اپراتور با 120 هزار تومان هزینه اتصال به اضافه 36 هزار تومان مبلغ تضمین می‌تواند حداکثر 156 هزار تومان باشد که به این مبلغ مالیات بر ارزش افزوده نیز اضافه می‌شود.

همراه اول مصوبه رگولاتوری را اجرا کرده است
براساس بررسی های فناوران، همراه اول هم اکنون در دفاتر خدمات ارتباطی سیم کارت هایی دایمی خود را در دوسته سیم کارت های دارای تضمین و سیم کارت های بدون تضمین با با انتخاب مشتری به فروش می رساند.
براساس این گزارش هم اکنون قیمت سیم کارت دایمی همراه اول بدون تضمین 120 هزار تومان که با مالیات و عوارض 127 هزار و 200 تومان به فروش می رسد.
در سیم کارت های با تضمین علاوه بر 120 هزار تومان هزینه حق اتصال، 36 هزار تومان به عنوان تضمیمن پرداخت و 94 هزار تومان به عنوان حق تضمین رومینگ در نظر گرفته شده که با هزینه مالیات و عوارض، این دسته از سیم کارت ها با قیمت 257 هزار و 200 تومان در اختیار مشترکان همراه اول قرار می گیرد.
براساس این گزارش در دفاتر فروش سیم کارت های همراه اول همان طور که در مصوبه رگولاتوری اشاره شده مشترکان هیچ اجباری در انتخاب نوع سیم کارت مورد نظر ندارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :