آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33762
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1392 11:9
تعداد بازدید : 870

رییس پلیس کشور اعلام کرد:

عضویت وزرا در فیس بوک با حضور روحانی در شورای عالی فضای مجازی بررسی می شود

رییس پلیس کشور گفت: متاسفانه برخی از دستگاه ها از فیس بوک به عنوان ابزار ارتباط با مخاطب بیرونی استفاده می کنند که این تنها یک توجیه است و مجوز قانونی در این رابطه وجود ندارد.

فناوران- سردار احمدی‌مقدم گفت: دولت اکنون در حال استقرار است و اولویت اصلی‌اش حل مشکلات اقتصادی و ایجاد آرامش است، البته کم‌کم به موضوعات فرهنگی و اجتماعی نیز ورود کرده است و در مذاکراتی که با وزرای کشور، ارشاد، اطلاعات و شخص رییس‌جمهور داشتیم، اهتمام در مورد تقویت امنیت اجتماعی وجود دارد، در مورد روش‌ها نیز باید شیوه‌های مشارکت‌گونه به کار گرفته شود.
وی در پاسخ به این سوال که نظر پلیس در خصوص رفع فیلتر فیس‌بوک چیست؟ گفت: کمیسیون‌های ویژه‌ای در شورای عالی فضای مجازی وجود دارند که به این موضوع رسیدگی می‌کنند، البته از همه اظهارنظرها تاکنون این‌گونه برداشت می‌شود که تغییر نظری در مورد رفع فیلتر فیس‌بوک نداریم. متاسفانه برخی از دستگاه‌ها از فیس‌بوک به عنوان ارتباط با مخاطب بیرونی استفاده می‌کنند که این تنها یک توجیه است و مجوز قانونی در این رابطه وجود ندارد.
احمدی‌مقدم افزود: البته ممکن است در جلسه اول شورای عالی فضای مجازی که با حضور روحانی برگزار می‌شود، این موضوع طرح و بررسی شود، اما تاکنون مقررات تغییر نکرده است و ما از برخی وزرا و مقامات انتظار داریم همانند مردم رفتار کنند.

شورا به امور جزیی مثل عضویت وزرا در فیس‌بوک نمی‌پردازد
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه نخستین جلسه این شورا در نخستین فرصت با حضور رییس‌جمهور تشکیل می‌شود گفت: طرح و بررسی عضویت در فیس‌بوک در جلسه شورای عالی فضای مجازی ضرورت ندارد و این شورا به احکام کلی و سیاستی این حوزه می‌پردازد.
دکتر حمید شهریاری با بیان اینکه جلسه شورای عالی فضای مجازی در نخستین فرصت برگزار خواهد شد، گفت: زمان تشکیل این جلسه، بستگی به اوقات رییس‌جمهور دارد.
وی با تاکید براینکه دولت یازدهم، تازه مستقر شده است در مورد دلایل برپانشدن جلسات شورای عالی فضای مجازی در دولت دهم گفت: این موضوع را از دولت قبلی بپرسید اما آنچه که هم‌اکنون مطلع هستم آن است که بناست جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور رییس‌جمهور و به صورت مداوم تشکیل شود که در صورتی که زمان قطعی آن مشخص شد اطلاع‌رسانی در مورد آن صورت می‌گیرد.
این عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه منتظر هستیم مقدمات تشکیل جلسه شورای عالی فضای مجازی فراهم شود، افزود: دولت تازه ایجاد شده و باید وزرا معاونان‌شان را منصوب کنند و منتظر هستیم اتفاقات مقدماتی در این زمینه بیفتد.
وی با تاکید بر اینکه انجام این مقدمات نیازمند فرصت یکی دوماهه است در مورد طرح و بررسی عضویت برخی اعضای دولت در فیس‌بوک و نیز ایجاد صفحاتی منتسب به برخی مقامات در این شبکه اجتماعی در نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت: ضرورتی ندارد که این مسایل در جلسه شورای عالی فضای مجازی مطرح شود.
شهریاری افزود: شورای عالی فضای مجازی به امور جزیی نمی‌پردازد و کارهای کلی را مدنظر قرار می‌دهد؛ شورا با موارد و مصادیق کاری ندارد و به امور کلی و احکام سیاستی در حوزه فضای مجازی می‌پردازد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :