آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33758
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1392 11:2
تعداد بازدید : 759

رییس صنف فناوران رایانه تهران مطرح کرد:

احتمال ورود نمایندگی برندهای بزرگ فناوری اطلاعات به ایران

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران از احتمال ورود نمایندگی های شرکت های بزرگی همچون سامسونگ، اپل و سایر برندها در زمینه فناوری اطلاعات در آینده ای نزدیک خبر داد.

ایسنا- سیدمهدی میرمهدی گفت: با لغو بعضی تحریم‌ها در حوزه فناوری اطلاعات، احتمال اینکه حضور شرکت‌های بزرگ در ایران برای عرضه مستقیم اجناس خود در کشور بسیار زیاد است، چراکه این شرکت‌ها تمدید نمایندگی نداشته‌اند و همه از طریق امارات بوده است.
وی در ادامه به مشکلات برطرف نشده‌ وارد‌کنندگان اشاره کرد و افزود: ما با مشکلاتی از قبیل دارایی، بیمه و نوسانات دلار و مالیات روبه‌رو هستیم و این موضوعات در واردات اجناس IT به کشور تاثیر زیادی گذاشته است. امیدواریم با تشکیل دولت جدید و طی 100 روز اول فعالیت این دولت، نرخ ارز ثابت شود.
میرمهدی گفت: بحث قیمت دلار زیر سه هزار تومان یا بالای آن نیست؛ اگر نرخ ارز ثابت شود، بازار حرکت خواهد کرد و از ورود کالای نامرغوب به کشور جلوگیری خواهد شد. در حال حاضر چون وضعیت دلار ثابت نیست، خیلی از شرکت‌ها از فعالیت خود کم کرده‌اند برای مثال در نمایشگاه تبلت و نوت‌بوک که برگزار شد، من برندهایی را دیدم که تا به حال اسم آنها هم به گوش من نخورده بود.
وی گفت: ما در IT مشکل تحریم نداریم و در حقیقت خود تحریمی جلوی ما را گرفته است. هر جنسی در دنیای فناوری تولید شود همکاران ما قادر به وارد‌ کردن آن به داخل کشور خواهند بود؛ اما تحریم‌های گمرکی ضربه‌های بیشتری را به این حوزه وارد می‌کند. در این زمینه افرادی که تصمیم می‌گیرند و می‌گویند فلان ردیف کالا وارد نشود، باید تحقیق بیشتری کنند.
رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با اشاره به تغییر‌ نکردن قیمت اجناس IT نسبت به ماه گذشته گفت: نوسانات بازار ارز از کاهش قیمت‌ها جلوگیری کرده است. اگر مسائلی که توسط دولت وعده داده شده اجرا شوند، قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :