آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33718
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1392 12:11
تعداد بازدید : 391

دل، دل را خرید

بالاخره سهامداران و اعضای هیات مدیره کمپانی دل، راضی شدند که در ازای دریافت 24 میلیارد دلار از مایکل دل، این کمپانی را واگذار کرده و خصوصی کنند.

خبرآنلاین- بعد از مدت‌ها مدیران ارشد و سهامداران (منهای خود مایکل دل) موافقت کردند که در ازای فروش کمپانی به مایکل دل موسس، رییس هیات مدیره و مدیر اجرایی کمپانی، شرایط را برای خصوصی کردن کامل این کمپانی فراهم سازند.
این معامله 24/9میلیارد دلاری با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری
Silver Lake Partners صورت گرفت و عملیات نقل و انقال مالی با کمک شرکت سرمایه گذاری تا پایان فصل سوم مالی ۲۰۱۴ تکمیل خواهد شد.
بر این اساس 13/75میلیارد دلار پول نقد از سوی مایکل دل به سهامداران تعریف شده، پرداخت می‌شود و سهامداران به ازای هر سهم 13 صدمدلار دریافت خواهد کرد.
مایکل دل در بیانیه‌ای اعلام کرده است که همچنان به تعهدات کمپانی به کاربران وفادار خواهد بود و تعهد به ادامه ابداعات و نوآوری‌های تکنولوژیکی می‌دهد. الکس مندل، مدیر کمیته مخصوص تعیین ارزش فروش کمپانی و مسوول نقل و انتقالات مالی گفت بیش از یک سال است که تعیین و تخمین‌های مالی در یک فرآیند و چارچوب رسمی انجام شده تا سهامداران به طور شفاف با قیمت بالا پول خود را دریافت کنند.
به گفته مایکل دل، قرار است فروش دل در بخش سرویس‌ها و خدمان آی‌تی به صورت end-to-end IT solution توسعه یافته و کسب و کار تبلت و پی سی افزایش یافته و بازارهای جدید آی تی در کنار مشتری مداری بیشتر دنبال شود. ظاهرا مایکل دل از نوسانات بازار بورس بعد از هر تصمیم شاکی بوده و با خصوصی کردن کامل کمپانی، می‌تواند نوسانات بازار بورس و فشار سهامداران را برای همیشه تمام شده فرض کند و به این ترتیب با خیال راحت تریف کمپانی که خود موسس‌اش بوده را هدایت کند.
سهام دل بعد از انتشار این خبر به 13/85دلار در هر سهم تنزل کرد.
در حال حاضر کمپانی دل سومین تولیدکننده پی سی جهان با درآمدی معادل ۵۶ میلیارد دلار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :