آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33717
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1392 12:9
تعداد بازدید : 475

با نسل جدید حسگر کینکت

مایکروسافت صدای ضربان قلب را از دور می شمرد

نسل آینده حسگر کینکت مایکروسافت قادر است ضربان قلب کاربر خود را از فاصله ای بیش از یک متر و بدون لمس وی تشخیص دهد.

خبرگزاری مهر- مایکروسافت خبر داد در حالی که خون از بدن انسان عبور می‌کند رنگ پوست اندکی تغییر می‌کند، این تغییر برای دوربین جدید کینکت قابل تشخیص است و براساس آن می‌تواند میزان سرعت جریان خون در بدن را اعلام کند.
با اطلاع داشتن سرعت جریان خون، این دوربین می‌تواند تعیین کند که قلب کاربر در هر دقیقه چند بار می‌تپد. این ویژگی می‌تواند توسط کاربرانی مورد استفاده قرار گیرد که از اپلیکیشن‌های تندرستی روی ایکس باکس استفاده می‌کنند. کاربر همچنین می‌تواند با استفاده از این حسگر میزان ترس خود را هنگام مشاهده یک فیلم ببیند.
مایکروسافت حسگر جدید کینکت خود را به همراه کنسول جدید ایکس باکس وان از روز 22 نوامبر خواهد فروخت.
این حسگر جدید مایکروسافت علاوه بر مونیتور کردن ضربان قلب میدان دید را 60 درصد نسبت به نسخه کنونی کینکت افزایش داده و از سوی دیگر تشخیص اجسام کوچک توسط این حسگر دو نیم برابر بهبود یافته است، به این معنا که کینکت می‌تواند حرکت‌های کوچک دست روی کنترل‌کننده‌ها را تشخیص دهد.
از دیگر ویژگی‌های این حسگر ارتقا یافته، می‌توان به توانایی آن برای مشخص کردن این که کدام ماهیچه‌ها هنگام استفاده از اپلیکیشن‌های تندرستی کار می‌کند و تشخیص این که چه میزان نیرو برای مشت‌زنی یا دویدن در جا به کار می‌رود، است. چون هر چقدر فشار روی یک ماهیچه قوی‌تر باشد، تغییر رنگ پوست بیشتر می‌شود که این امر برای دوربین کینکت قابل تشخیص است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :