آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33705
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1392 11:48
تعداد بازدید : 404

سالانه ۵ میلیارد دلار موبایل سرقت می شود

شرکت بیمه Asurion اعلام کرده که سالانه بیش از پنج میلیارد دلار تلفن همراه سرقت یا مفقود می شود و آیفون اپل و سری گوشی های Galaxy سامسونگ نسبت به دیگر گوشی ها ۳۵ درصد بیشتر در معرض سرقت یا مفقود شدن قرار می گیرند.

خبرگزاری فارس- سرقت تلفن‌های همراه امروزه به امری معمول تبدیل شده و شرکت بیمه Asurion به دنبال بررسی‌های خود روی میلیون‌ها کاربر دریافته است که سالانه بیش از پنج میلیارد دلار تلفن‌همراه سرقت یا مفقود می‌شود.
این مرکز بیمه‌ای در مطالعات جدید خود به این نتیجه رسیده است که دستگاه‌هایی از جمله گوشی هوشمند آیفون اپل یا سری گوشی‌های Galaxy سامسونگ نسبت به دیگر گوشی‌های هوشمندی که در بازار وجود دارند، 35 درصد بیشتر در معرض سرقت یا مفقود شدن قرار می‌گیرند.
شرکت‌های تولیدکننده تلفن‌همراه با این روند می‌کوشند امنیت بیشتری را برای نسل جدید محصولات خود برقرار
کنند.
اپل به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان سیستم‌عامل موبایلی جدید خود موسوم به iOS 7 را طوری طراحی کرده است که شامل قابلیت جدیدی موسوم به Activation Lock می‌شود و از آن با عنوان «سوییچ مرگ» نیز یاد می‌شود تا کاربران در صورت سرقت گوشی خود بتوانند همه اطلاعات روی دستگاه را از راه دور پاک کنند.
این شرکت همچنین برای گوشی هوشمند جدید خود موسوم به iPhone 5S اسکنر مخصوص تشخیص اثر انگشت در نظر گرفته است تا از این طریق بتواند امنیت بیشتر را برای محصولات خود برقرار کنند.
مرکز Asurion در بررسی خود روی بیش از پنج هزار کاربر دریافت، بیش از 50 درصد آمریکایی‌ها اطلاعاتی روی تلفن همراه خود دارند که برگشت‌ناپذیر است. همچنین 43 درصد این افراد گفته‌اند که هرگز از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه نمی‌کنند و 50 درصد همه کاربران هم گفته‌اند که با تعیین رمز عبور سعی می‌کنند گوشی خود را ایمن کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :