آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33703
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1392 11:46
تعداد بازدید : 619

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:

سرعت اینترنت ربطی به امنیت ندارد

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در رابطه با وضعیت سرعت اینترنت کشور گفت: من فکر می کنم وضعیت اینترنت در کشور بسیار ضعیف و مشکل دار است.

ایسنا- ساسان شیردل درباره سرعت پایین اینترنت گفت: اگر توسعه سرعت بیشتر شود و هزینه‌ها کاهش پیدا کند، مسایلی همچون ارزش افزوده سودآوری بیشتری برای کشور خواهد داشت، چراکه سرعت پایین اینترنت باعث می‌شود که جذابیت چنین مقولاتی کمرنگ شده و هزینه‌ و تبعات بیشتری را برای کشور به همراه خواهد آورد.
وی همچنین در ادامه در خصوص قیمت بالای سرویس اینترنت در کشور در مقایسه با سایر نقاط دنیا گفت: قاعدتا فروش یک سرویس به چند نفر کار اخلاقی نیست و باید نظارت بر چنین مقولاتی را افزایش داد. به نظر من شرکت‌های شناسنامه‌دار نباید این کار را انجام دهند. عده‌ای به جای اینکه به چنین مسایلی دقت کنند به مسایلی ورود پیدا می‌کنند که اصلا لزومی به پرداختن به آنها دیده نمی‌شود.
این کارشناس افزود: ما هنوز علت دقیق قطعی‌ها و سرعت‌های پایین اینترنت را نمی‌دانیم، ولی نمی‌توان تنها شرکت‌ها را در این زمینه متهم به کم‌فروشی کرد چراکه روی این شرکت‌ها هم محدودیت وجود دارد.
وی همچنین ابراز عقیده کرد: توسعه امنیت پایداری را با خود به همراه دارد، یعنی ایجاد محدودیت در دراز‌مدت برای کشور خطرناک است. در تمام حوزه‌ها توسعه برای ما امنیت را به همراه دارد و سرعت بالای اینترنت هیچ رابطه‌ای با مساله‌ امنیت ندارد.
شیردل در پایان راهکاری برای حل مشکل اینترنت در کشور ارایه کرد و گفت: باید به این موضوع برسیم که اینترنت برای ما یک فرصت است یا تهدید؟! خیلی از کشور‌های خارجی در این زمینه فعالیت دارند باید ببینیم که چه جامعه‌ای مدنظر ماست و با توجه به منافع کشور عملکرد لازم را ارایه دهیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :