آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33688
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1392 11:12
تعداد بازدید : 559

سرپرست وزارت علوم:

آموزش الكترونيكی بايد نهادينه شود

سرپرست وزارت علوم، تحقيقات و فناوري بر لزوم نهادينه شدن آموزش هاي الكترونيكی در كشور تاكيد كرد.

ايرنا- جعفر توفيقي در بازديد از نخستين نمايشگاه بين‌المللي آموزش و خدمات آموزشي گفت: محدوديت‌هاي منابع مالي دولتي به گونه‌اي است كه نمي‌توانيم فقط از آموزش‌هاي سنتي با شيوه‌هاي حضوري استفاده كنيم و بايد آموزش‌هاي الكترونيكی كه در ديگر كشورهاي جهان رواج دارد، در كشور ما نيز نهادينه شود.
وي ضمن برشمردن فرصت‌ها و دستاوردهاي آموزش عالي گفت: در این حوزه با چالش‌هايي نيز مواجه هستيم كه از جمله آنها مي‌توان به ضرورت به‌روز بودن محتواي دروس آموزشي با توجه به نيازهاي بازار، متحول كردن شيوه‌هاي ياددهي و يادگيري، دسترسي مجازي، كارايي و اثربخشي آموزش‌هاي فارغ‌التحصيلان در جامعه و كاهش هزينه‌بري آموزش عالي با توجه به محدود بودن منابع مالي اشاره كرد.
نخستين نمايشگاه بين‌المللي آموزش و خدمات آموزشي براي نخستين بار در كشور با همكاري كانون موسسات اعزام دانشجو به خارج، با هدف نهادينه شدن آموزش در سبد خانواده و با شعار «هر شهروند ايراني، يك مهارت» در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران در حال برگزاري است. از مهم‌ترين محورهاي اين نمايشگاه مي‌توان به معرفي كتاب‌ها و نرم‌افزارهاي آموزشي، دانشگاه و مدرسه هوشمند، توليدات كمك آموزشي، ارزيابي هوشمند، بازي‌هاي فكري، آموزش در حوزه ورزش و معرفي موسسات توانمند آموزشي آزاد، علمي و كاربردي و فني و حرفه‌اي اشاره كرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :