آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33685
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1392 11:6
تعداد بازدید : 552

روشن کردن گوشی و دریافت پیامک رایگان است

تعرفه همراه اول برای مکالمات حجاج

در ایام حج امسال، با سیم کارت های دایمی و اعتباری همراه اول، هر دقیقه تماس با ایران هزار و ۵۰۰ تومان، مکالمه دریافتی ۷۰۰ تومان و ارسال پیامک ۵۰۰ تومان است.

خبرگزاری فارس- نخستین گروه از حجاج تمتع امسال روز جمعه در نخستین پرواز با حدود 250 مسافر، از فرودگاه مهرآباد راهی عربستان شدند و در مجموع امسال 190 پرواز در قالب 500 کاروان از تمام نقاط کشور راهی عربستان خواهند شد.
مانند هر سال تلفن همراه یکی از ملزومات حجاج خواهد بود و اپراتورهای تلفن‌همراه نیز علاوه بر قیمت‌های ثابت رومینگ، با مذاکره با اپراتورهای کشور عربستان، تخفیف‌هایی را برای حجاج در نظر می‌‌گیرند.
همراه اول به عنوان بیشترین دارنده مشترکان تلفن همراه کشور، متناسب با این ایام طرح‌های ویژه‌ای را برای حجاج ارایه کرده است. به این ترتیب در حج امسال هر دقیقه تماس از طریق شبکه اپراتور همراه اول با ایران هزار و 500 تومان، مکالمه دریافتی 700 تومان و ارسال پیامک 500 تومان است.
متاسفانه در تجربه‌های سال‌های اخیر دیده شده که دلالان سیم‌کارت‌های عربی با شگردهایی از جمله گفتن این جمله غیرواقعی که «روشن کردن تلفن همراه در کشور عربستان دارای هزینه است»، در فرودگاه‌های کشور حجاج را برای خرید سیم‌کارت عربی قانع می‌کنند.
همچنین اغلب حجاج که از تعرفه‌های رومینگ اپراتور خود برای ایام حج اطلاع کافی ندارند، با شنیدن این جمله که «مکالمه سیم‌کارت‌های ایرانی در حج گران است» قانع شده و سیم‌کارت عربی تهیه می‌کنند.
اما اطلاع از تعرفه مکالمات حجاج همواره از طریق سایت همراه اول و سامانه پیامکی 8070 مقدور است.

مزایای استفاده از سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول
امکان انتقال شارژ از ایران برای زایرین از طریق سایت همراه اول و انتقال شارژ از سیم‌کارت‌های دایمی به اعتباری از مزایای استفاده از سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول در کشور عربستان است.
تعرفه تماس با ایران در سیم‌کارت همراه اول، کمتر از تعرفه سیم‌کارت‌های عربی است.
همچنین برای بستگان (تماس گیرنده) که در ایران حضور دارند مکالمه شهری محاسبه می‌‌شود. اما در صورت استفاده از سیم‌کارت‌های عربی برای بستگان هزینه مکالمه بین‌الملل (هر دقیقه 700 تومان) به مقصد عربستان محاسبه می‌شود؛ ‌ضمن اینکه سیم‌کارت‌های عربی بعد از سفر بلااستفاده هستند.
همچنین حجاج باید به یاد داشته باشند که مانند همیشه، هزینه مکالمات رومینگ به دقیقه محاسبه می‌شود. روشن کردن گوشی تلفن همراه در کشور عربستان رایگان است و هزینه‌ای ندارد و دریافت پیامک نیز رایگان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :