آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33683
تاریخ انتشار : 24 شهریور 1392 10:58
تعداد بازدید : 461

از سوی رییس کل گمرک

نحوه اخذ ضمانت نامه بانکی برای ترخیص کالا اعلام شد

رییس کل گمرک ایران با صدور بخشنامه ای به گمرک های اجرایی کشور، نحوه اخذ ضمانت نامه بانکی برای ترخیص مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی، کالاهای اساسی را ابلاغ کرد.

فناوران- این بخشنامه با هدف کمک به برطرف کردن تنگناهای مالی فعالان اقتصادی در زمینه تجارت خارجی و تسهیل و تسریع در ترخیص مواد اولیه و قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی و کالاهای اساسی و ضروری مردم صادر
شده است.
متن کامل این بخشنامه به شرح زیر است: به منظور کمک به برطرف کردن تنگناهای مالی فعالان اقتصادی در زمینه تجارت خارجی و تسریع در ترخیص مواد اولیه و قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی و کالاهای اساسی و ضروری مردم، به این وسیله اعلام می‌دارد، صرفا در صورت درخواست صاحبان کالا و یا نمایندگان قانونی آنان، تمدید مهلت سررسید ضمانت‌نامه‌های بانکی موضوع بند الف و ب ماده 2 بخشنامه شماره 10 مورخ 28 اسفندماه سال 91، با رعایت سایر مفاد دستورالعمل فوق حداکثر تا تاریخ 15 اسفند ماه سال 1392
بلامانع است.
مسوولیت حسن اجرای این بخشنامه و وصول به موقع وجه ضمانت‌نامه‌های ماخوذه به عهده بالاترین مقام گمرک در استان است.
همچنین رييس كل گمرك ايران به ایرنا گفت: پيشنهاد تجديدنظر ممنوعيت صادراتي در دولت به تصويب رسيده است و به زودي به گمرك ابلاغ مي‌شود.
وی افزود: گمرك پيشنهاداتي را در خصوص تجديدنظر در ممنوعيت صادراتي ارايه كرده بود، اما هنوز مشخص نيست تمامي پيشنهادات به تصويب رسيده يا اينكه دولت تغييراتي در آن داده است.
وي گفت: پيشنهادات گمرك در قالب مصوبه جامع فضاي كسب و كار كه قرار بود به تمامي سازمان‌ها ارايه كند به دولت ارسال شده است.
رييس كل گمرك ايران در خصوص چگونگي تصميم‌گيري درباره نحوه تعيين نرخ ارز براي ترخيص كالاها گفت: اين مساله بايد از سوي سيستم بانكي حل شود و گمرك در اين خصوص تصميم‌گيري نمي كند.
كرباسيان پيش‌بيني كرد وضعيت نرخ ارز براي ترخيص كالاها در مصوبه تجديدنظر ممنوعيت صادرات كالاها تعيين تكليف شده باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :