آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33591
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1392 12:0
تعداد بازدید : 801

کارشناسان شرکت های فاوا با مرکز عملیات امنیت (SOC) آشنا شدند

کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، سمینارآشنایی با مرکز عملیات امنیت (SOC) را برگزار کرد.

روابط عمومی نصر تهران- این سمینار آموزشی بیستم شهریورماه با حضور جمع قابل توجهی از کارشناسان شرکت‌های حوزه ICT و امنیت، در محل همایش‌های دبیرخانه سازمان برگزار شد.
مرکز عملیات امنیت، مرکزی است که با پایش 24 ساعته شبکه و رسیدگی به گزارش‌ رخدادهای امنیتی، تلاش می‌کند وقوع حوادث امنیتی در شبکه هدف خود را در سریع‌ترین زمان ممکن شناسایی کرده و برای رفع آن اقدام کند.
رییس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با اشاره به محور برگزاری سمینار گفت: این سمینار که از سری سمینارهای آشنایی کمیسیون افتاست و با هدف فرهنگ‌سازی و ارتقای دانش امنیت عمومی برگزار می‌شود، قصد دارد مباحث عمومی مطرح در تعاریف و وظایف یک مرکز عملیات امنیت را بررسی کند.
بهناز آریا، درخصوص اهداف سمینار آشنایی با مرکز عملیات امنیت افزود: هدف از برگزاری این سمینار، مخاطب قراردادن دو گروه سرویس گیرندگان و سرویس‌دهندگان حوزه امنیت اطلاعات است و شامل مواردی همچون آشناکردن سازمان‌ها و مجموعه‌ها با SOC و مزایای آن، انتظاراتی که باید از SOC داشت و جایگاه آن در چارچوب کلی امنیت سازمان و شناساندن فضای کسب و کار موجود در این مورد می‌شود. آریا با تاکید بر ضرورت نگاه ویژه سازمان‌ها به مقوله امنیت شبکه گفت: با توجه به موج حملات سایبری که طی سه سال گذشته بسیاری از شبکه‌های سازمانی را مورد تهدید قرار داده است، به نظر می‌رسد موضوع تامین امنیت شبکه‌ها‌ از طرق مختلف ضرورت بیشتری یافته است. استقبال بسیار چشم‌گیر از این سمینار، نشانگر اهمیت موضوع امنیت و جایگاه آن در جامعه فناوری اطلاعات و موفقیت کمیسیون افتا در هدف قراردادن جامعه در راستای صحیح فرهنگ‌سازی است.
در پایان این مراسم که سه ساعت به طول انجامید، به تمامی حاضران در جلسه، گواهینامه حضور در سمینار آشنایی با مرکز عملیات امنیت (SOC) ارایه شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :