آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33582
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1392 11:12
تعداد بازدید : 433

سرمایه گذاری 1200ميليارد تومانی مخابرات در شبکه تلفن همراه

مديرعامل شرکت مخابرات ايران از سرمایه گذاری 1200 میلیارد تومانی مخابرات ايران طي سه سال گذشته در حوزه تلفن همراه خبر داد و گفت: با این سرمایه گذاری، مشکل قطعی مکالمات موبایل حل شده است.

خبرگزاری مهر- مظفر پوررنجبر با بیان اینکه در گذشته قطعي‌هاي زيادي در شبکه تلفن همراه مشاهده مي‌شد و در تهران هم قطعي‌هاي متعددي داشتيم افزود: به دليل این مشکل، طول مکالمات کوتاه بود و ارتباط در حین مکالمه قطع مي‌شد اما اکنون با سرمايه‌گذاري‌هاي صورت گرفته و تامين تجهيزات فني اين مشکل حل شده است.
وي با بيان اينکه حل اين مشکل هزينه زياد داشته و حدود 5/2 سال زمان برده است گفت: شرکت مخابرات ايران در حوزه تلفن ثابت نيز طرح‌هاي متعددي دارد که اگر تحريم‌ها و مشکل تامين تکنولوژي اين طرح‌ها نباشد از نظر مالي مشکلي در زمينه اجراي اين طرح‌ها وجود ندارد.
مديرعامل شرکت مخابرات ايران افزود: مخابرات اکنون براي سرمايه‌گذاري در زمينه طرح‌هاي ارتباطي مشکلي ندارد اما به دليل تحريم‌ها تا حدي تامين تجهيزات با مشکل همراه است که اين مشکل هم به طور تدريجي برطرف خواهد شد.
وی گفت: طي سه سال آينده حدود سه تا پنج هزار ميليارد تومان سرمايه‌گذاري مجدد در اين حوزه صورت خواهد گرفت.
پوررنجبر در مورد ارایه خدمات ارزش افزوده بر بستر تلفن ثابت افزود: در حوزه سرويس‌هاي ارزش افزوده تا حدي مباحث قانوني مطرح است که اگر اين مباحث برطرف شود زيرساخت‌ها آماده است.
مديرعامل شرکت مخابرات ايران افزود: اکنون سرويس‌هاي ارزش افزوده بر پايه ديتا هستند اما به واسطه انحصاري که ايجاد شده ما امکان دسترسي به نسل سوم و نسل‌هاي بالاتر را نداريم و اين موضوع براي ما محدوديت‌هايي ايجاد کرده است.
وي گفت: در حوزه تلفن ثابت تلاش داريم با اجراي طرح‌هاي مختلف بتوانيم سرويس‌هاي چندرسانه‌اي را به کاربران خود ارایه دهيم اما به دليل وجود تحريم‌ها تا حدي براي تامين تجهيزات با مانع روبرو هستیم که اين موانع به طور تدريجي
برطرف خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :