آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33581
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1392 11:10
تعداد بازدید : 894

نگهداری شبکه ارتباطی راه دور به بخش خصوصی سپرده شد

امور نگهداری شبکه ارتباطی راه دور کشور با هدف بهره گیری از توانمندی های بخش خصوصی در امر نگهداری و پشتیبانی از شبکه فیبرنوری طی انجام مناقصه ای به بخش خصوصی سپرده شد.

روابط عمومی‌ زیرساخت- مناقصه نگهداری شبکه ارتباطی راه دور کشور در قالب خرید خدمات نگهداری، پشتیبانی و بهسازی شبکه راه دور زیرساخت برای نخستین بار به صورت استانی و با هدف بهره‌مندی از تجربیات شرکت‌های کوچک‌تر و پرورش آنها برای امر نگهداری بسترهای ارتباطی و ایجاد رقابت بیشتر و کاهش هزینه‌ها برگزار شد.
در اسفند ماه سال گذشته فراخوانی برای ارزیابی کیفی مناقصه‌گران برگزار و 30 شرکت در این فراخوان شرکت کردند که در این رابطه کمیته فنی و بازرگانی این مناقصه که با حضور 20 نفر از مدیران شرکت ارتباطات زیرساخت تشکیل شده بود پس از بررسی‌های لازم از لحاظ فنی و اجرایی و نیز رتبه و حجم ریالی کارهای در دست اجرای پیمانکاران، با محاسبه امتیازات این شرکت‌ها 20 شرکت را که موفق به کسب حداقل امتیاز شده بودند برای حضور در این مناقصه مورد تایید قرار داد. بر این اساس و به دنبال برگزاری این مناقصه در استان لرستان شرکت عصر ارتباطات سمنان، در استان‌های خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی شرکت پرسو الکترونیک رادمهر، در استان کرمان شرکت صنعتی و بازرگانی صنام، در استان یزد شرکت ایرانیان رایان شرق، در استان چهارمحال و بختیاری شرکت برج نور شهرکرد، در استان‌های سمنان، قم، قزوین، زنجان و خوزستان شرکت تحقیقاتی آزمون کیفیت و در استان هرمزگان شرکت ارتباطات آپادانا سیار، در استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر شرکت کارخانجات مخابراتی ایران و در استان‌های مازندران، گلستان، گیلان و سیستان و بلوچستان شرکت دانیال کیا برنده این مناقصه شناخته شدند. همچنین در استان‌های آذربایجان شرقی، کردستان و اصفهان نگهداری شبکه ارتباطی راه دور کشور به شرکت کارا تلفن، در استان آذربایجان غربی به شرکت گسترش ارتباطات همراهان فجر، در استان‌های همدان، مرکزی و اردبیل به شرکت تکفام و در استان ایلام و کرمانشاه به شرکت صنایع میکرو موج سپرده شد.
شرکت ارتباطات زیرساخت امکان فعالیت منطقه‌ای پیمانکاران نگهداری شبکه ارتباطی راه دور را باعث افزایش دقت در امر نظارت بر عملکرد پیمانکاران و ارتقای کیفیت نگهداری و رشد و تعالی این بخش اعلام کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :