آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33578
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1392 10:59
تعداد بازدید : 749

جهش مدیریتی در رایتل

اپراتور سوم تلفن همراه که آمده بود تا سطح خدمات تلفن همراه را یک پله بالاتر ببرد و ایرانی ها را از خدمات پیشرفته ارتباطی بهره مند کند، از نخستین روزهای کاری با چالش مواجه بود. تغییر مکرر مدیران این اپراتور که تا پیش از این نامی از ایشان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور نبود، به اضافه چالش های فنی، زیرساختی، فرهنگی و حتی رسانه ای، موجب شد که رایتل به حاشیه برود و رقبا شمارش معکوس پایان دوره انحصار رایتل را به صدا درآورند. واقعیت آن است که کمتر کسی انتظار درخشش از رایتل داشت و در حالی که همگان منتظر آخرین روزهای دوره انحصار رایتل در ارایه خدمات نسل سه بودند، این اپراتور با یک میانبر از هیات دولت سابق مهلت جدیدی دریافت کرد. البته اکثر فعالان این حوزه معتقد بودند در حالتی خوش بینانه با پایان یافتن مهلت جدید، اپراتور سوم سرنوشتی همچون تالیا خواهد یافت. اما به نظر می رسد سهامداران رایتل قصد تسلیم شدن ندارند. از این رو هم زمان با موج تغییرات مدیریتی در دولت یازدهم، خبر رسید که هدایت این اپراتور نیز به سیدمجید صدری واگذار شده است. مجید صدری بازنشسته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و مروری بر سوابق وی نشان می دهد که رایتلی ها به دنبال یک شوک در کار خود هستند.

علی شمیرانی

صدری در تمام نهادهایی که روزی با رایتل در رقابت، چالش و درگیری بوده‌اند، سابقه کار و پست مدیریت یا مشاورت دارد؛ دیتای سابق، شرکت مخابرات استان تهران، سازمان تظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مرکز تحقیقات مخابرات ایران، مشاور ریاست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت شمس تامین بخش کوچکی از سوابق صدری به شمار می‌رود که همین مقدار با روحیاتی که او دارد، برای ایجاد آرامش و برقراری تعامل با مسوولان وزارت ارتباطات و حتی رقبا کفایت می‌کند.
از این رو می‌توان گفت که دوره‌ای کاملا جدید و متفاوت در اپراتور سوم آغاز شده و این تغییر مدیریتی برای وارد آوردن یک شوک به این اپراتور است.
اگرچه صدری پشت فرمان اپراتوری قرار گرفته که با انبوهی از چالش‌ها از فنی و زیرساختی گرفته تا فرهنگی و اجتماعی مواجه است، اما در روزهای آتی با استقرار تیم مدیریتی جدید در این اپراتور، انتظار تغییرات محسوس در رایتل می‌رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :