آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33576
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1392 10:53
تعداد بازدید : 489

عرضه سامانه پیشگیری از نفوذ و تهدیدات اینترنتی

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از طراحی سامانه پیشگیری از نفوذ و تهدیدات اینترنتی خبر داد و گفت: این سامانه از آلوده شدن کامپیوتر به بدافزارها جلوگیری می کند.

خبرگزاری مهر- دکترمحمود شیخ زین‌الدین با بیان اینکه این محصول با عنوان «سپنتا» عرضه شده است، گفت: این محصول به منظور پیشگیری از نفوذ و تهدیدات اینترنتی تولید شده است و محیطی امن برای کاربران شخصی و سازمانی اینترنت فراهم می‌کند. رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان درباره تهدیدات اینترنتی گفت: ایجاد فضای امن برای کاربران اینترنت، جلوگیری از نشت اطلاعات حساس و جلوگیری از آلودگی به بدافزارها از جمله مزایای این سامانه است.
شیخ زین‌الدین درباره جزییات این سامانه گفت: سپنتا شامل یک سیستم‌عامل زنده (live) و امن است که روی حافظه فلش USB ارایه می‌شود. وی افزود: در این سیستم‌عامل حافظه کامپیوتر غیرقابل دسترسی است از این رو در هنگام اتصال به شبکه اینترنت امکان سرقت اطلاعات هارد دیسک و یا آلوده شدن به بدافزارها از بین می‌رود.
به گفته شیخ زین‌الدین اين محصول مي‌تواند به عنوان يک سيستم‌عامل شخصی امن در سايت‌های کامپيوتری عمومی نيز از حريم خصوصی کاربر و اطلاعات حساس کاربر مانند کلمه عبور و اطلاعات بانکی محافظت کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :