آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33428
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1392 11:58
تعداد بازدید : 618

رییس کل بانک مرکزی:

بخشنامه های ارزی دولت دهم تا دو ماه آینده بازنگری می شود

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه یک سوم از فعالیت های پولی خارج از نظارت بانک مرکزی است، گفت: بخشنامه های ارزی که در گذشته مشکلاتی را برای فعالان بخش خصوصی ایجاد کرده بود، تا دو ماه آینده بازنگری می شود.

خبرگزاری فارس- ولی‌الله سیف رییس کل بانک مرکزی دیروز در نشست خبری پس از سی و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، در خصوص بخشنامه بازنگری در پرونده‌هایی که ارز مرجع دریافت کرده‌اند، از بازنگری مقررات و بخشنامه‌های ارزی توسط این بانک خبر داد و افزود: بخشنامه‌ها در گذشته مشکلاتی را برای فعالان بخش خصوصی ایجاد کرده بود که این مشکل توسط کمیته‌ای که در بانک مرکزی در این راستا تشکیل شده برطرف و بخشنامه‌ها تا دو ماه آینده بازنگری می‌شوند.
سیف افزود: بازنگری در مورد پرونده‌هایی که بسته شده صورت نمی‌گیرد و این بخشنامه برای پرونده‌هایی است که منجر به تسویه نشده و ابهام دارند.
وی افزود: باید از نقدینگی و انضباط در فعالیت‌های پولی به عنوان یک محور عمده بانکی یاد کرد و باید فعالیت‌های پولی کشور سامان‌دهی داده شده و نظارت بانک مرکزی در این زمینه مهم است.
وی گفت: اولویت اصلی بانک مرکزی نظارت بر فعالیت‌های بازار پول است که باید تحت کنترل بیشتری قرار گیرد، چراکه یک سوم از فعالیت‌های پولی خارج از نظارت بانک مرکزی است.
سیف گفت: بازیگران بازار پولی باید در شرایط یکسان باشند که منجر به رشد شود.
وی همچنین در خصوص فعالیت مرکز مبادلات ارزی، گفت: این مرکز محلی برای معاملات ارزی است و تمام عرضه‌کنندگان ازجمله بانک مرکزی ار طریق آن ارز خود را عرضه می‌کنند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :