آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33427
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1392 11:57
تعداد بازدید : 513

جهانگیری دستور بازنگری دستورالعمل فعالیت صرافی ها را صادر کرد

معاون اول رییس جمهور در نامه ای به رییس کل بانک مرکزی، دستور بررسی مجدد «دستورالعمل اجرایی تاسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی ها» را صادر کرد که افزایش سرمایه صرافی نوع اول به پنج میلیارد و صرافی نوع دوم به 20 میلیارد تومان است.

خبرگزاری فارس- پس از ابلاغ دستورالعمل 48 ماده‌ای مصوب شرایط شورای پول و اعتبار توسط بانک مرکزی، برخی صرافی‌ها نسبت به این قانون انتقاداتی را مطرح کردند. این قانون که در اوایل مردادماه ابلاغ شده است، در زمانی بود که تغییرات مدیریتی در دولت جدید انجام نشده بود.
به همین دلیل کانون صرافان در نامه‌ای به معاون اول رییس‌جمهور انتقادات خود را در مورد برخی بندهای این قانون از جمله سرمایه مورد نیاز برای تاسیس صرافی و چند مورد دیگر ابراز کرد. به همین دلیل اسحاق جهانگیری در نامه‌ای به رییس کل بانک مرکزی خواستار بررسی مجدد این دستورالعمل شده است.
گفتنی است شورای پول و اعتبار در یکهزار و یک‌صد و شصت و چهارمین جلسه خود در روز اول مرداد ماه 92 دستورالعمل اجرایی تأسیس، فعالیت و نظارت بر صرافی‌ها را در 48 ماده و 18 تبصره به تصویب رساند.
از نکات برجسته این دستورالعمل این بود که باید سرمایه صرافی‌های نوع اول پنج میلیارد تومان و صرافی‌های نوع دوم 20 میلیارد تومان افزایش یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :