آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33420
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1392 11:48
تعداد بازدید : 959

رییس کارگروه تلفن‌همراه مجمع عالی واردات:

تداخل وظیفه دو اتحادیه صنفی تلفن همراه

رییس کارگروه موبایل در مجمع عالی واردات گفت: ارایه مجوز فروش و تعمیرات در حوزه موبایل برعهده اتحادیه دستگاه های مخابراتی و ارتباطی است اما تاکنون اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری جواز فروش صادر
کرده است.

خبرگزاری فارس- مهدی عبقری گفت: با توجه به اسناد موجود در وزارت بازرگانی، مجوز فروش گوشی موبایل بر عهده اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، تلفن و لوازم
جانبی است‌.
رییس شبکه بازرسی و نظارت مردمی کارگروه تلفن‌همراه گفت: متاسفانه به دلیل نقص قانون از سال‌های گذشته تاکنون اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری و تلفن همراه که خود را متولی حوزه بازار تلفن همراه می‌داند به فعالیت در این حوزه پرداخته است.
وی با اشاره به نامه مجمع امور صنفی صنوف تولیدی و خدمات فنی تهران که در کمیسیون حقوقی و تدوین آیین‌نامه در سال 82 صورت گرفته، افزود: اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، تلفن و لوازم جانبی از 10 رسته مختلف تشکیل شده است و حوزه‌های کاری این اتحادیه عبارتند از فروش تلفن همراه و قطعات و تعمیرات تلفن همراه،‌ تمامی لوازم ارتباطی از جمله تلفن همراه، تلفن بی‌سیم و خدمات پس از فروش، فروش و نصب و تعمیر، ‌راه‌اندازی دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی، ‌فروش قطعات و وسایل لوازم یدکی و مخابراتی و همچنین تهیه و مونتاژ شبکه‌های مخابراتی MDF و کابل‌کشی شهری و فیبر نوری است.
وی همچنین گفت: براساس نامه موجود از وزارت بازرگانی ارایه مجوز فروش و همچنین تعمیرات برعهده اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی است که متاسفانه طی این چند سال اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری به ارایه جواز فروش پرداخته است.
عبقری گفت: طی مستندات موجود مغازه‌های با متراژ کمتر از 12 متر مربعی مشمول دریافت جواز فروش نبودند، اما متاسفانه به دلیل اهمال‌کاری برخی از عوامل، مغازه‌هایی با متراژ چهار و پنج متری نیز مجبور به دریافت جواز فروش شده‌اند.
رییس کارگروه تلفن همراه در مجمع عالی واردات افزود: ‌عدم برخورداری از اتحادیه مستقل برای این کالای ارتباطی در حالی است که بازار تلفن همراه کشور با بیش از 80 میلیون کاربر فعال از ضریب نفود بالای صددرصدی برخوردار است.
عبقری گفت: نزدیک به 20 سال از ورود تلفن همراه به کشور می‌گذرد؛ اما متاسفانه برای این کالای ارتباطی در کشور اتحادیه‌ای مستقل تشکیل نشده و این امر تنها موازی‌کاری دو اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری تهران و اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی را نشان می‌دهد که استمرار این روند به ضرر مصرف‌کنندگان و فعالان این حوزه خواهد بود.
وی با درخواست از وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین مجمع امور صنفی تهران خواستار تشکیل اتحادیه مستقل تلفن همراه در کشور بدون در نظر گرفتن برخی از رابطه‌ها شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :