آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33346
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1392 12:1
تعداد بازدید : 591

ارزش معاملات الكترونيكی در بورس 10 برابر شد

تهران- مقايسه آمار معاملاتي مرداد امسال با سال گذشته بيانگر آن است كه حجم معاملات الكترونيكي بورس (آنلاين و اينترنتي) ۵۰۲ درصد و ارزش معاملات آن ۹۱۵ درصد افزايش داشته است.

ايرنا- در مرداد ماه امسال، بيش از ۲۹ ميليارد و ۷۹۳ ميليون سهم در تالارهاي منطقه‌اي و به‌صورت الكترونيكي در بورس اوراق بهادار دادوستد شده است. ارزش معاملات اين تعداد از سهام ۱۱۲ هزار و ۲۲ ميليارد ريال است كه بيشترين حجم معاملات متعلق به تهران با داد و ستد ۱۶ ميليارد و ۹۱۵ برگه سهم به ارزش ۶۸ هزار و ۴۲۱ ميليارد ريال بود. حجم معاملات تهران نيز در مقايسه با پارسال، ۱۶۰ درصد و ارزش آن نيز، ۲۳۲ درصد رشد داشته است. آمارها نشان مي‌دهد که نزديك به ۵۷ درصد از حجم معاملات در استان تهران انجام شده است.
طي ماه گذشته پيش پنج ميليارد و ۵۶۰ ميليون سهم به ارزش ۲۰ هزار و ۱۰۵ ميليارد ريال به‌صورت الكترونيكي خريداري شده است. بنابراين، در مرداد ماه، حجم معاملات الكترونيكي 7/75 درصد و ارزش معاملات، 1/66 درصد افزايش يافت.
در حالي كه بورس به غير از تهران در ۳۹ استان ديگر نيز تالار منطقه‌اي دارد، معاملات الكترونيكي سهام، پس از تهران، بيشترين حجم و ارزش معاملات را به خود اختصاص داده‌اند. به اين ترتيب كه در مرداد ماه سال جاري پنج ميليارد و ۹۹۱ ميليون سهم به ارزش ۲۰ هزار و ۴۳۹ ميليارد ريال توسط مشتريان آنلاين بورس دادوستد شد كه 20/11درصد از كل حجم و 18/25درصد از كل ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.
پس‌ از معامله‌گران آنلاين، سهام‌داران اصفهاني بيشترين ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني بازار سرمايه (سنا)، در پنجمين ماه سال، يك ميليارد و هشت ميليون سهم به ارزش سه هزار و ۵۹۳ ميليارد ريال در اين تالار معامله شد كه از نظر حجمي 3/38 درصد و از لحاظ ارزشي 3/21 درصد ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.
مشهد و كرج هم در رتبه‌هاي چهارم و پنجم قرار دارند كه به ترتيب 2/89 و 1/73 درصد ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. در مقابل، سرمايه‌گذاران سبزواري در مرداد ماه، هيچ سهمي را خريداري نكردند تا در انتهاي جدول خريد و فروش سهام، حق تقدم و اوراق مشاركت قرار گيرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :