آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33342
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1392 11:56
تعداد بازدید : 790

در پی شایعه عرضه نسخه 5S

آیفون ارزان شد

قیمت گوشی آیفون از یکی دو روز گذشته در پی شایعه عرضه نسخه 5S روند نزولی به خود گرفته و حدود 150 هزار تومان ارزان شده است.

فناوران- آیفون اپل با وجود قیمت بالایی که دارد، یکی از پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار موبایل ایران است و قیمت آن معمولا با نوسان و افزایش همراه است، اما طی یکی دو روز گذشته قیمت این گوشی با کاهش 100 تا 150 هزار تومانی همراه شده، که بازاریان این کاهش قیمت را در نتیجه شایع عرضه نسخه بعدی آیفون می‌دانند.
امروز اپل قرار است طی مراسمی در آمریکا از دو نسخه جدید آیفون رونمایی کند اما هنوز مشخص نیست که این گوشی چه زمانی راهی بازار ایران می‌شود.
بر این اساس قیمت نسخه 16 گیگابایتی گوشی آیفون از دو میلیون و 300 هزار تومان به دو میلیون و 150 هزار تومان کاهش یافته است.
همچنین نسخه 32 گیگابایتی این گوشی با کاهش 100 هزار تومانی، امروز با نرخ دو میلیون و 480 هزار تومان فروخته می‌شود.
براساس گزارش فعالان بازار، این روند کاهش قیمت‌ها همچنان ادامه خواهد داشت و به دنبال عرضه زیاد آن در بازار و از سوی دیگر کاهش نرخ جهانی این
گوشی است.
گزارش‌ها حاکی است گوشی HTC One هم با کاهش 60 هزار تومانی همراه شده و هم‌اکنون با قیمت دو میلیون و 80 هزار تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که Galaxy S4 حدود 50 هزار تومان گران شده و با قیمت دو میلیون و 250 هزار تومان به فروش می‌رسد.
در این میان نسخه سفید رنگ گوشی Xperia Z سونی در بازار کمیاب شده و فقط نسخه مشکی آن با قیمت یک میلیون و 700 هزار تومان موجود است که نسبت به چند روز گذشته نوسان قیمتی چندانی نداشته و سایر گوشی‌ها هم تقریبا نرخ ثابتی داشته‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :