آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33338
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1392 11:50
تعداد بازدید : 480

دسترسی جاسوسان آمریکایی به گوشی های هوشمند

روزنامه آلمانی Spiegel با استناد به اسناد فوق محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا توضیح داد این مرکز می تواند به بیشتر گوشی های هوشمند نفوذ کرده و به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی داشته باشد.

خبرگزاری فارس- آژانس ملی امنیت آمریکا طی گزارشی اعلام کرد که به عنوان بخشی از عملیات جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز خود، به سیستم امنیتی پلات‌فورم‌های همراه آندرویید، بلک‌بری و آیفون اپل نفوذ
می‌کند.
روزنامه آلمانی Spiegel با استناد به اسناد فوق محرمانه سازمان NSA توضیح داد که این مرکز می‌تواند وارد بیشتر گوشی‌های هوشمند موجود شود و به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی داشته باشد.
این اسناد که توسط روزنامه یاد شده برملا شده‌، نشان می‌دهد که دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران روی انواع گوشی‌های هوشمند از جمله لیست شماره تلفن‌ها، پیامک‌ها، یادداشت‌ها و موقعیت جغرافیایی افراد بسیار
آسان است.
مرکز ملی امنیت آمریکا توضیح داد که این اسناد را برای گروه ویژه‌ای از کارشناسان خود تنظیم کرده است تا از این طریق بتواند میزان آسیب‌پذیری در هر یک از گوشی‌های هوشمند را مشخص کند. این اسناد همچنین نشان می‌دهند که سازمان NSA توانسته است به صورت موفقیت‌آمیز به سیستم پست الکترونیکی بلک‌بری نفوذ کند و به اطلاعات آن دسترسی داشته باشد.
این روزنامه آلمانی بر اساس مشاهدات خود از اسناد فوق محرمانه دولت آمریکا اعلام کرده است که جاسوسی در گوشی‌های هوشمند به صورت گسترده برای مشخص شدن میزان ترافیک اینترنتی انجام نمی‌شود و به صورت مجزا روی اشخاص تاکید دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :