آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33336
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1392 11:48
تعداد بازدید : 587

درخواست کمیسیون تجارت اتاق تهران از دولت:

بخشنامه های مالیاتی دولت دهم اصلاح شود

زنگ جلسات کمیسیون های تخصصی اتاق تهران از هفته گذشته به صدا درآمد و به این ترتیب دور جدید گفتمان های بخش خصوصی و تشکل های اقتصادی در خانه فعالان اقتصادی پایتخت آغاز شد.

روابط عمومی اتاق تهران- هفته گذشته نخستین جلسه کمیسیون تجارت اتاق تهران در دور جدید برگزار شد و محسن بهرامی ارض اقدس به مانند دوره قبل، هدایت و ریاست جلسات این کمیسیون را در دست داشت.
رییس کمیسیون تجارت اتاق تهران در این نشست با تاکید بر اینکه بخشنامه مالیاتی که از دولت دهم به یادگار مانده باید اصلاح شود، گفت: اتاق تهران چندی پیش صراحتا اعلام کرد که براساس قانون، صادرات غیرنفتی مشمول مالیات نمی‌شود و دولت حق ندارد به بهانه بازگشت ارز، از صادرکنندگان مالیات دریافت کند. بهرامی سپس عنوان کرد که کمیسیون تجارت اتاق تهران خواستار تعیین تکلیف ارز حاصل از صادرات محصولات غیرنفتی در دولت یازدهم است. وی افزود: اگرچه بخشنامه مالیاتی سال گذشته به دلیل غیرشفاف بودن آن، تعهد اجرایی ندارد، اما بسیاری از صادرکنندگان به ناچار این تعهد را داده‌اند که ارز حاصل از صادرات را در اتاق مبادلات ارزی ارایه خواهند کرد. حال فعالان بخش خصوصی این تقاضا را از دولت یازدهم دارند که تکلیف این تعهدها به صراحت اعلام شود.
به گفته بهرامی، در شرایطی که کشور به شدت نیازمند ارز است، هرگونه تصمیمی که منجر به تهدید صادرات شود برخلاف مصالح ملی است، از این رو، دولت یازدهم باید هرچه زودتر در این خصوص وارد عمل شود و موانع گذاشته شده بر سر راه صادرات را برطرف کند.
وی همچنین رفع ممنوعیت‌های خلق‌الساعه در حوزه صادرات غیرنفتی را یکی دیگر از برنامه عنوان کرد و گفت: یکی از دغدغه‌های جدی جامعه صادرکنندگان کشور، عبور از تصمیمات و دستورالعمل‌های یک‌باره در حوزه صادرات و تجارت است و دولت یازدهم برای بازگشت شادابی به عرصه صادرات می‌تواند اعلام کند که تا پایان سال 93 هیچ کالایی در ممنوعیت صادرات قرار نمی‌گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :