آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33321
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1392 11:4
تعداد بازدید : 658

رمز یک بار مصرف «جیرینگ» برای تمامی بانک ها ارایه می شود

به گفته مدیرعامل شرکت جیرینگ به زودی با همکاری شرکت خدمات انفورماتیک روی بستر سیم کارت های همراه اول برای تمامی بانک ها سرویس رمز یک بار مصرف را ارایه می کنیم.

فناوران- علیرضا طلوع با بیان اینکه در صورتی که این سرویس راه‌اندازی شود مشترکان همراه اول برای استفاده از رمز یک بار مصرف دیگر نیازی به استفاده از چند توکن برای بانک‌های مختلف ندارند و در یافت رمز یک بار مصرف برای تمامی ‌بانک‌ها روی یک سیم‌کارت امکان‌پذیر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه جیرینگ یک سال پیش در خصوص راه‌اندازی این سامانه با بانک ملی تا مرحله قرارداد پیش رفته بود گفت: متاسفانه بنا به دلایل نا مشخص این قرارداد در آن زمان اجرایی نشد.
وی درباره مزایای استفاده از سرویس رمز یک بار مصرف بر بستر تلفن همراه گفت: استفاده از این سامانه نه تنها موجب حذف هزينه‌هاي ناشي از واردات توكن (OTP) برای بانك‌ها و مشتريان‌شان می‌شود بلکه از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری می‌کند.
وي افزود: با عملياتي شدن اين سامانه مشتريان به راحتي خواهند توانست با استفاده از يك كد واحد براي تمامی بانك‌ها، به سرور مركزي وصل شده و با ارایه پين كد خود رمز يك بار مصرف دريافت كنند و این به مشتری کمک می‌کند در هر لحظه از شبانه روز در هر نقطه‌ای که قرار دارد به این سرویس دسترسی داشته باشد.
مدیرعامل جرینگ در خصوص تعرفه استفاده از این سرویس برای مشترکان همراه اول گفت: این موضوع در دست بررسی است و هنوز تعرفه‌ای نهایی نشده است اما با توجه به فضای رقابتی که وجود دارد قطعا مبلغی تعیین می‌شود که بسیار پایین‌تر از خرید توکن برای تولید رمز یک بار مصرف است.
طلوع افزود: به اين ترتيب مشترکان همراه اول در كنار ساير قابليت‌هاي گوشي‌هاي همراه خود از امكان جديدي در مسير افزايش امنيت استفاده از بانكداري الكترونيكی برخوردار مي شوند.
وي در خصوص نحوه ثبت‌نام این سرویس برای مشترکان گفت: با توجه به اهمیت احراز هویت در این سامانه، مشترکان همراه اول باید یک بار به بانک مورد نظر خود مراجعه کنند و پس از پر کردن فرم‌های مربوطه و احراز هویت توسط کارکنان بانک رمز ورود به سیستم به آنها ارایه خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :