آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33280
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1392 11:36
تعداد بازدید : 510

۲۱ پیشنهاد صادر کنندگان به وزیر صنعت

رییس کنفدراسیون صادرات ایران با تاکید بر اینکه با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت توسعه صادرات غیرنفتی کلید خورده است، گفت: در نامه ای ۲۱ پیشنهاد برای توسعه صادرات را به وزیر صنعت اعلام کرده ایم.

 خبرگزاری فارس- سیدرضا نورانی گفت: کنفدراسیون صادرات ایران در نامه‌ای 21 پیشنهاد برای توسعه صادرات غیرنفتی را به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که محمد‌رضا نعمت‌زاده نامه را به صافدل رییس سازمان توسعه صنعت، معدن و تجارت برای بررسی بیشتر ارجاع داد.
وی افزود: در جلسه‌ای که با رییس کل سازمان توسعه تجارت داشتیم 21 پیشنهاد مطرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار شد که برای جمع‌بندی، هفته آینده جلسه‌ای با وزیر صنعت، معدن و تجارت داشته باشیم.
رییس کنفدراسیون صادرات ایران در تشریح مهم‌ترین بندهای این پیشنهادها گفت: لغو مصوبات ستاد تدابیر ویژه اقتصادی نظیر ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های اقتصادی، اخذ مالیات از صادرکنندگان، پیمان‌سپاری ارزی و درآمد ناشی از تسعیر نرخ ارز از مهم‌ترین مواردی است که درخواست صادر کنندگان لغو آن موارد است.
وی افزود: تعدیل سیاست‌های صنعتی، تجاری و هماهنگی این سیاست‌ها با یکدیگر و همچنین بازنگری در دستورالعمل‌های حمایت از صادرات، اجرای کامل بهبود مستمر فضای کسب و کار، دعوت از صادرکنندگان در مراجع تصمیم‌گیری مربوط به صادرات، پوشش هزینه‌ صادرات ناشی از تحریم، واگذاری نمایشگاه‌های صادراتی برون‌مرزی و درون‌مرزی به تشکل‌های صادراتی، واگذاری تدوین مقررات و ضوابط و شاخص‌های تدوین ضوابط و شاخص‌های انتخاب صادرکنندگان نمونه و همچنین برگزاری مراسم صادرکنندگان نمونه و استعداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان از مهم‌ترین مواردی بود که در 21 پیشنهاد اعلام شده به وزیر صنعت آمده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :