آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33278
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1392 11:35
تعداد بازدید : 721

شرایط خوداظهاری مالیاتی سال 92 اعلام شد

سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه اجرای سیاست تشویق و توسعه خوداظهاری مالیات، شرایط خوداظهاری سال 92 را اعلام کرد.

فناوران- در اطلاعیه سازمان امور مالیاتی کشور آمده است: در اجرای ماده 158 قانون مالیات‌های مستقیم، اظهارنامه مالیات عملکرد سال 1392 مودیان منابع مالیات بر درآمد اجاره املاک و همچنین مالیات بر درآمد صاحبان مشاغل موضوع مواد 95 و 96 قانون مالیات‌های مستقیم به استثنای ردیف‌های یک تا هفت و 12 بند الف ماده 96 قانون مزبور که به موقع تسلیم کرده باشند، را با رعایت شرایط زیر بدون رسیدگی قبول کرده و تعدادی از آنها را به طور نمونه‌گیری و طبق مقررات مورد رسیدگی قرار دهد:
الف- قبول اظهارنامه مالیات بر درآمد اجاره املاک، منوط به تکمیل جداول اظهارنامه مربوط خواهد بود.
ب- قبول اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل فوق منوط به رعایت مواد زیر خواهد بود:
1- صاحبان مشاغل موضوع بندهای الف و ب موضوع مواد 95 و 96 قانون مالیات‌های مستقیم باید دفاتر روزنامه و کل و یا درآمد و هزینه (دفتر مشاغل) را حسب مورد تحریر و اظهارنامه تسلیمی بر مبنای آن تنظیم شده باشد.
2- ترازنامه و حساب سود و زیان، حساب درآمد و هزینه (که بر اساس دفاتر تنظیم می‌شود) و یا خلاصه وضعیت درآمد و هزینه حسب مورد تکمیل شده باشد. 3- مودیانی که اظهارنامه مالیاتی آنها طی پنج سال متوالی اخیر (عملکرد سال‌های 1387 لغایت 1391) در اجرای مقررات تبصره 5 ماده 100 و یا خوداظهاری موضوع ماده 158 قانون مالیات‌های مستقیم بدون رسیدگی مورد قبول واقع شده است برای عملکرد سال 1392 مشمول خوداظهاری نخواهد بود. مشمولان ثبت‌نام برای تخصیص شماره اقتصادی در صورت عدم ثبت‌نام از معافیت مالیاتی برخوردار نخواهند بود. همچنین، مشمولان استفاده از سامانه‌های فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) در صورت عدم نصب و استفاده از سامانه مذکور از معافیت مالیاتی برخوردار نخواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :