آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33265
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1392 11:7
تعداد بازدید : 391

نایب رییس اول اتاق بازرگانی ایران:

ارتباط اتاق و وزارت کشور باید تقویت شود

نایب رییس اول اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه فعالیت های اقتصادی بیش از وزارتخانه های اقتصادی تحت تاثیر استانداران است، خواستار تحکیم روابط اتاق های بازرگانی و وزارت کشور شد.

فارس- غلامحسین شافعی در نشستی با حضور روسای اتاق‌های بازرگانی استان‌ها و وزیر کشور گفت: در ظاهر قضیه فعالان اقتصادی وزارتخانه‌های اقتصادی را مدنظر قرار می‌دهند، اما درواقع وزارت کشور بیش از سایر وزارتخانه‌ها دخیل و موثر است چراکه سیاست‌های استانداران و نوع نگاه آنها زمینه توسعه اقتصاد منطقه‌ای را در کشور ایجاد می‌کند.
وی افزود: اتاق به عنوان نماینده فعالان اقتصادی باید ارتباط بیشتری با وزارت کشور داشته باشد و جلسه امروز یک اعلام آمادگی برای این موضوع است.
نایب رییس اول اتاق بازرگانی گفت: با توجه به اسناد بالادستی سند چشم‌انداز و برنامه پنجم به نظر می‌رسد تخصیص اعتبار به استان‌ها و سوق دادن آنها به سمت استقلال بیشتر چند مزیت دارد که می‌توان به بومی کردن برنامه‌های دولت و احساس مشارکت استانداران در رشد و تدوین برنامه‌ریزی اشاره کرد.
وی افزود: در برهه کنونی توجه به دیدگاه‌های اقتصادی استانداران به عنوان اولویت می‌تواند جبران مافات کند تا با سرعت مناسب به سمت توسعه اقتصادی کشور هدایت شود، لذا باید قابلیت استان‌ها کشف و در راستای اقتصاد ملی به کار گرفته شود.
شافعی گفت: اگر استانداران افرادی برنامه محور با دیدگاه‌های کارشناسانه داشته باشند می‌توان از دخالت‌های پیدا و پنهان در تصمیمات اقتصادی جلوگیری کرد این دخالت، منابع بسیاری از کشور را در گذشته از بین برده است لذا استانداران نباید تنها توجیه‌کننده منابع باشند.
وی افزود: اتاق بازرگانی صادقانه آمادگی مشاوره با استانداران را دارد و تا جایی که لازم باشد به برنامه‌های دولت کمک می‌کنند.
وی ابراز امیدواری کرد تا روسای اتاق‌های استان‌ها در شوراهای استانی شرکت کردند و ارایه خدمات کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :