آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33264
تاریخ انتشار : 18 شهریور 1392 11:5
تعداد بازدید : 476

ریيس شوراي اصناف:

شیوه دولتی قیمت گذاری، برای دلال ها ایده آل است

رييس شوراي اصناف کشورگفت: نحوه قيمت گذاري کالا از سوي هيات عالي نظارت و سازمان حمايت منجر به توقف توليد، زيان مصرف کنندگان و ايجاد بازاري ايده آل براي واسطه ها و دلالان مي شود.

موج- قاسم نوده‌فراهاني در خصوص عدم رعايت حاشيه سود از سوي صاحبان صنوف و تاثير آن بر مردم گفت: متاسفانه قيمت‌گذاري تمام کالاها بدون استفاده از نظر صاحبان صنوف انجام مي‌شود.
وي افزود: در حال حاضر نحوه قيمت‌گذاري کالا يکي از مشکلات بازار ايران است که نيازمند توجهات ويژه است.
رييس شوراي اصناف با انتقاد از عدم به‌کارگيري نظر صاحبان صنوف در قيمت‌گذاري‌ها افزود: متاسفانه سازمان حمايت و هيات عالي نظارت به عنوان مراجع عالي قيمت‌گذاري در کشور هيچ‌گاه در تعيين قيمت‌ها به شاخص‌هايي نظير شرايط بازار، وضعيت و ميزان توليد داخل، واردات و موجودي کالا در بازار توجهي نمي‌شود.
نوده‌فراهاني گفت: بي‌توجهي به اين شاخص‌ها در قيمت‌گذاري‌ها موجب شده تا گاهي حقوق توليدکنندگان ناديده گرفته شده و منجر به توقف توليد شود و گاهي نيز به حقوق مصرف کنندگان بي‌توجهي شده که زمينه زياندهي آنان را فراهم مي‌کند.
اين فعال صنفي گفت: بي‌توجهي سازمان حمايت و هيات عالي نظارت به رعايت حقوق مصرف کنندگان و توليدکنندگان در نحوه قيمت‌گذاري موجب شده تا همواره بازاري غيرواقعي براي واسطه‌ها و دلالان ايجاد شود.
رييس شوراي اصناف کشور با بيان اين مطلب که نحوه قيمت‌گذاري‌ها موجب ايجاد هرج و مرج در بازار شده است، متذکر شد: با دستان مديران دولتي فضاي دلال بازي و واسطه‌گري در بازار کشور ايجاد شده است.
نوده‌فراهاني در واکنش به انتقاد از عملکرد بازرسي‌هاي اصناف گفت: بازرسان اصناف توان ورود به عالم واسطه‌ها را ندارند زيرا دنياي واسطه‌ها در حيطه اختيارات مديران دولتي است و ما با دو هزار بازرس که حتي نمي‌توانيم حقوق آنان را بپردازيم چگونه مي‌توانيم با واسطه‌ها برخورد کنيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :