آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 33216
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1392 11:36
تعداد بازدید : 474

جلسه معارفه قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت در امور توليد برگزار شد

مفتح در معاونت فناوري اطلاعات می ماند

جلسه معارفه «احمد دوست حسيني» قائم مقام وزير در امور توليد دیروز با حضور نعمت زاده در جمع معاونان اين وزارتخانه برگزار شد.

 

شاتا- نعمت‌زاده در اين جلسه با اشاره به تصويب مصوبه معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري مبني بر ايجاد دو سمت قائم مقامي توليد و تجارت و هفت معاونت در اين وزارتخانه گفت: اين اقدام از حجم و تنوع كاري در اين وزارتخانه حاكي است كه طبعا تلاش مضاعفي را نيز مي‌طلبد.
وي با اشاره به سابقه همكاري با جناب آقاي دوست‌حسيني در معاونت طرح و برنامه وزارت وقت صنايع، از ايشان به عنوان فردي عمل‌گرا و متخصص نام برد و گفت: در حال حاضر يكي از چالش‌هاي پيش‌روي بخش صنعت و توليد، منابع مالي و تامين نقدينگي است.
وي ايجاد فضاي اطمينان بخش براي حضور سرمايه‌گذاران در عرصه توليد و رقابت را مورد تاكيد قرار داد و گفت: در صورتي كه واحدهاي صنعتي نسبت به بازار و آينده اطمينان خاطر داشته باشند با آرامش بيشتري در مواجهه با مشكل تامين نقدينگي برخورد مي‌كند.
وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين شفاف‌سازي آمار و اطلاعات و فرآيند تسهيل امور را از ديگر ضرورياتي دانست كه بيش از گذشته بايد مورد توجه قرار گيرد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با تشكر از آقاي «محمدصادق مفتح» قائم مقام سابق وزير صنعت، معدن و تجارت، از زحمات ايشان نيز تجليل كرد و از ايشان خواست تا در سمت معاونت فناوري اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت با قوت بيشتر به ادامه فعاليت بپردازند.
وزير صنعت، معدن و تجارت در ادامه ضمن تاكيد بر اهميت و جايگاه فناوري اطلاعات در پيشبرد اهداف صنعتي، تجاري كشور گفت: امروز استفاده و تقويت امكانات و ظرفيت‌هاي موجود در حوزه فناوري اطلاعات بيش از هر زمان ديگري احساس مي‌شود چراكه انتقال اطلاعات شفاف، به روز و دقيق به عنوان يكي از اساسي‌ترين ابزارهاي توسعه اقتصادي كشورها محسوب مي‌شود.
همچنين در اين مراسم محمدصادق مفتح نيز با بيان اينكه توجه به موضوع فناوري اطلاعات در دنياي امروز به عنوان يكي از توانمندسازهاي مهم در بنگاه‌هاي اقتصادي و صنعتي به شمار مي‌آيد گفت: براي كاهش هزينه‌هاي مبادلاتي و حضور در عرصه تجارت بين‌المللي، راهي جز تجهيز و توسعه فناوري اطلاعات در كشور نداريم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :