آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32595
تاریخ انتشار : 4 شهریور 1392 16:18
تعداد بازدید : 527

حضور "زیرساخت" در اجلاس سران مختار ITU

مدیرکل دفتر طرح های جامع و تدوین استانداردها از حضور شرکت ارتباطات زیرساخت برای شرکت در اجلاس سران مختار خبر داد و افزود: ساماندهی گروه های مطالعاتی برای شرکت در اجلاس سران مختار، در حال انجام است.

روابط عمومی زیرساخت- غفار تبریزی با بیان این مطلب گفت: از 150 نفر عضو گروه‌های مطالعاتی تاکنون 12 نفر از شرکت ارتباطات زیرساخت، در زمینه پیشنهادات جدیدی که قرار است در اجلاس سران مختار (pp) سال 2014 مطرح شود؛ فعالیت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون سه پیشنهاد از طرف گروه‌های مطالعاتی برای شرکت در اجلاس مطرح شده افزود: در این گروه‌های مطالعاتی سازماندهی روسا و اعضای فعال برای مطالعه اسناد و مصوبات مربوط به اجلاس سران مختار انجام می‌شود.
مدیرکل دفتر طرح‌های جامع و تدوین استانداردها به رایزنی برای همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی اشاره کرد و گفت: تلاش برای انتخاب مسوولان ITU که منطبق با نظرات کشور ما باشد و همچنین تصویب قطعنامه‌هایی که منافع کشور ایران را در برداشته باشد؛ از دستاوردهای شرکت در اجلاس سران مختار خواهد بود.
غفار تبریزی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (در قالب سه گروه کاری و با برنامه‌ریزی منسجم)، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سازمان فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت، برای شرکت در این اجلاس فعالیت می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در این اجلاس قطعنامه‌ها و اساسنامه‌های چهار سال بعدی مشخص می‌شود افزود: هدف از شرکت در اجلاس سران مختار، ارایه پیشنهادهایی است که منافع کشور را در پی داشته باشد که برای تداوم این امر، در تلاشیم در شورای حکام ITU و شورای عالی رادیویی RRB عضو شویم.
وی گفت: اتحادیه جهانی مخابرات به طور رسمی و بین‌المللی، چهار اجلاس مهم دارد که مهم‌ترین اجلاس بعدی سران مختار (نمایندگان مختار) است که دوره آتی آن در سال 2014 در کشور کره برگزار


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :