آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32593
تاریخ انتشار : 4 شهریور 1392 16:15
تعداد بازدید : 1108

تجلیل «قلم چی» از رتبه های زیر 10 کنکور

مراسم تجلیل از رتبه های زیر 10 کشوری کنکور سراسری توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی (وقف عام) با حضور نخبگان و فرهیختگان، استادان، خیرین مدرسه ساز، چهره های ماندگار، ناشران و برگزیدگان در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار شد.

فناوران- این مراسم همانند سال گذشته همراه با حضور شخصیت‌های بزرگ علمی‌ و چهره‌های ماندگار مانند پروفسور پرویز جبه‌دار چهره ماندگار برق در سال 81، پروفسور منصور نیکخواه بهرامی ‌چهره ماندگار مکانیک در سال 85، دکتر کمره‌ای رییس پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران و فرهیختگان و دست‌اندرکاران کانون برگزار شد. همچنین خیرین مدرسه‌سازی از جمله دکترمحمدرضا حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و مهندس موسوی ره پیما، ناشران از دیگر مهمانان این مراسم بودند.
محمدرضا حافظی، رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز گفت: در حدود هفت هزار پروژه دولت هم‌اکنون برای اجرا در اختیار خیرین قرار داده شده که با تصویب مجلس قرار شده است تا جامعه خیرین در این طرح‌ها مشارکت کرده و آنها را به اتمام برسانند.
حافظی با اشاره به تلاش‌های کاظم قلم‌چی در راستای اعتلای دانش در سراسر کشور گفت: ایشان تمام سرمایه و وقت خود را صرف علم آموزی کرده و کتابخانه‌ها و مدارس متعددی با هزینه خود تاسیس و احداث کرده‌اند که باید قداست و اهمیت کار ایشان را ارج نهاد.
رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه تعداد بورسیه‌ها به 50 هزار افزایش یافته به اهدای 10 تن کتاب توسط دکترکاظم قلم‌‌چی اشاره کرد و گفت: این کتاب‌ها به کشورهای هندوستان و افغانستان ارسال می‌شود که این حرکت بزرگی است.
اما کاظم قلم‌چی متولی بنیاد علمی ‌آموزشی قلم‌چی (وقف عام) در این مراسم با تاکید بر اینکه ما در ایران در حوزه فوتبال رتبه 53 جهان را داریم ولی در حوزه علم و دانش رتبه پانزدهم را کسب کرده‌ایم، گفت: اتفاقات مهمی‌ در حوزه علم و دانش از سال گذشته تا به امروز رخ داده که این اتفاق‌ها اگرچه مثل رویدادهای ورزشی و هنری آثار تعیین‌کننده لحظه‌ای ندارد و باید به آمار و اطلاعات تبدیل شده و در اختیار مردم قرار بگیرد ولی بسیار مهم و قابل تامل است.
وی با بیان اینکه در یک سال اخیر اتفاقات امیدبخشی در حوزه آموزشی و حوزه داخلی و بین‌المللی در کشورمان اتفاق افتاده با اشاره به گزارش اخیر سازمان ملل گفت: در این گزارش عنوان شده که نخستین بار در طول تاریخ 200 ساله جهان، موتور پیشرفت جهانی را کشورهای «جنوب» به خود اختصاص داده‌اند و پیش‌بینی شده تا سال 2015 مجموع تولید ناخالص داخلی کشورهای چین، هند و برزیل از هفت کشور صنعتی جهان پیشی گیرد که این بسیار ارزشمند است.
کاظم قلم‌چی با بیان اینکه مشابه این اتفاق را در کشور خودمان شاهدیم، گفت: در گزارش سازمان ملل در مورد شاخص‌های توسعه انسانی مشاهده می‌کنیم که شاخص توسعه انسانی در سال 1980 در ایران 443 و در ترکیه 474 بود که این رقم در سال 2012 به 742 در ایران و 722 در کشور ترکیه رسید که این آمار امیدبخش و قابل تامل است.
وی افزود: در حوزه آموزش شاخص آموزشی در کشور ما 707 و در ترکیه 608 است و این به آن معنی است که 100 نمره از کشور ترکیه جلوتر هستیم که این آمار در کشور برزیل 674 است.
کاظم قلم‌چی خیر مدرسه‌ساز گفت: آرمان ما گسترش عدالت آموزشی در سراسر کشور است.
در پایان مراسم به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس کانون فرهنگی آموزشی قلم‌چی علاوه بر قدردانی از رتبه‌های زیر 20کشور، کیک سه طبقه‌ای بریده شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :