آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32588
تاریخ انتشار : 4 شهریور 1392 16:9
تعداد بازدید : 4898

رییس هیات مدیره شرکت مه‌تل واردکننده محصولات اپل در ایران:

لغو تحریم اپل فقط نرم افزاری است

رییس هیات مدیره شرکت مه تل واردکننده محصولات اپل در ایران، اعلام کرد که حذف ایران از فهرست کشورهای تحت تحریم اپل به معنای دسترسی آزاد کاربران به فروشگا ه های نرم افزاری است و مشمول سخت افزار نمی شود.

فناوران- در پی انشار خبر حذف نام ایران از فهرست کشورهای تحت تحریم اپل، مهدی عبقری گفت: دو ماه پیش آمریکا اعلام کرده بود که تحریم واردات موبایل و تجهیزات کامپیوتری به ایران کاهش خواهد یافت اما این لغو تحریم‌ها به منزله واردات موبایل به داخل کشور نیست، زیرا هر گونه مبادله مالی با کشور ایران از سوی آمریکا تحریم است، بنابراین لغو تحریم از ایران فقط در زمینه نرم‌افزاری صورت خواهد گرفت.
وی افزود: با این اقدام شرکت اپل، مردم ایران هم همانند سایر کشورهای دنیا اجازه دسترسی آزاد به فروشگاه‌های نرم‌افزاری و App Storeرا خواهند داشت و می‌توانند با کارت‌های اعتباری از این فروشگاه‌ها خرید کنند.
وی همچنین گفت: همچنین حذف نام ایران از لیست کشورهای تحت تحریم اپل، باعث کاهش قیمت آیفون و آیپد در بازار ایران نخواهد شد.
عبقری گفت: با توجه به اینکه مردم کشور ایران به برنامه‌های نرم‌افزاری و اپلیکیشن‌ها علاقه زیادی دارند، ممکن است به زودی شاهد راه‌اندازی فروشگاه فارسی زبان iOS در ایران باشیم، با این حال شرکت‌ مه‌تل تاکنون نرم‌افزارهای فارسی زیادی برای این سیستم‌عامل ارایه کرده‌ است.
وی همچنین گفت: با توجه به اینکه هم‌اکنون رقابت نرم‌‌افزاری در ایران افزایش یافته انتظار می‌رود که با اقدام جدید اپل این امکان برای کاربران ایرانی فراهم شود که به راحتی و بدون مشکل به فروشگاه‌های مجازی اپل دسترسی داشته باشند.
وی درباره طرفداران آیفون در ایران گفت: تا یکی دو سال گذشته معمولا قشر تحصیل کرده از این گوشی‌ها استفاده می‌کردند، اما هم‌اکنون همه افراد در اقشار مختلف از آن بهره می‌برند.
عبقری افزود: متاسفانه بیشتر مردم به آیفون به عنوان یک کالای لوکس و تجملاتی نگاه می‌کنند، اما انتظار داریم روزی برسد که مردم از این دستگاه استفاده بهینه کنند و قابلیت‌های آن را مورد استفاده قرار دهند.
در ادامه عبقری گفت: از دو سه هفته گذشته با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، قیمت گوشی‌های موبایل با کاهش 15 درصدی همراه شده و در صورت ثبات نرخ ارز، شاهد کاهش بیشتر قیمت‌ها خواهیم بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :