آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 32498
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1392 12:21
تعداد بازدید : 517

رییس‌جمهور اعلام کرد:

تشکیل کارگروه ویژه برای اعلام موانع و راهکارهای رونق اقتصادی

رییس جمهور از تشکیل کارگروهی از سوی دولت برای شناسایی موانع رونق اقتصادی کشور در بخش های مختلف خبر داد.

ایسنا- حسن روحانی دیروز در حاشیه تجدید بیعت اعضای هیات دولت با آرمان‌های بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز هفته دولت در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه این هفته هیات دولت در روز یک‌شنبه (امروز)، دولت کارگروهی مشخص می‌کند که ظرف 15 روز تمام موانعی را که در راه رونق اقتصادی،‌ اشتغال، راه‌اندازی بنگا‌ه‌های کوچک و بزرگ و تحرک اقتصادی در بخش صنعت، کشاورزی، ‌خدمات وجود دارد شناسایی کند و راه‌کارهای مناسب برای رفع این موانع را ارایه دهد تا در جلسات بعدی هیات دولت مورد بررسی قرار گیرد.
وی افزود: در هفته گذشته در دو جلسه هیات دولت همه اقدامات لازم برای تامین کالاهای اساسی تا پایان سال برای کشور انجام شده است و مردم در این زمینه می‌توانند کاملا آسوده خاطر باشند.
وی در تشریح شرایط اقتصادی کشور گفت: شرایط کشور از نظر اقتصادی دارای رکود و تورم است و در اصطلاح دچار رکود تورمی است. برای حل معضلات اقتصادی پیچیدگی‌هایی پیش روی دولت است اما در عین حال دولت مصمم است که در نخستین جلسه این هفته که یک‌شنبه برگزار می‌شود، کارگروهی را مشخص کند که ظرف 15 روز تمام موانعی را که امروز برای رونق اقتصادی، اشتغال، راه‌اندزای بنگاه‌های بزرگ و کوچک، تحرک اقتصادی در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات و در راستای فعال‌تر شدن بخش خصوصی وجود دارد مشخص کند و راهکارها را ارایه دهد تا در جلسات بعدی هیات دولت در مورد آنها بحث و گفت‌وگو و بررسی‌های لازم صورت بگیرد.
رییس‌جمهور تاکید کرد: به مردم وعده می‌دهیم که طبق وعده‌های قبلی، حتما طی 100 روز اول یا کوتاه‌تر، اقدامات ضروری و فوری در این زمینه انجام دهیم و نتیجه کار را به مردم بگوییم.
روحانی با اشاره به اینکه در حال حاضر مدت کوتاهی از عمر این دولت گذشته است، گفت: امیدواریم در سال آینده در هفته دولت بتوانیم دستاوردهای یکساله خود را به مردم عرضه کنیم. البته من اعتقاد ندارم که از هفته دولت به عنوان یک جشنواره تبلیغاتی یاد شود بلکه معتقدم در کنار اینکه خدمات بیان می‌شود، فعالیت‌ها و عملکردها نیز باید مورد نقد و ارزیابی قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :